Search
Generic filters

افزایش طول عمر باتری آیفون و آیپد های آیفون با استفاده از موثرترین روش ها

افزایش طول عمر باتری آیفون و آیپد های آیفون با استفاده از موثرترین روش ها

بسیاری از کاربران گوش های آیفون و آیپدهای آیفون دائما از کاهش طول عمر باتری این محصولات هوشمند شکایت دارند، اما این موضوع را در نظر نمی گیرند که استفاده از باتری که یک قطعه سخت افزاری حساس و الکترونیکی می باشد نیاز به اصول نگهداری و محافظتی خاصی دارد. امروزه گوش های هوشمند جز جدا نشدنی از زندگی افراد شده و افراد با نصب انواع بازی ها، اپلیکیشن های گوناگون و استفاده بیش از حد از شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، واتس اپ و … دائما در حال استفاده از گوشی می باشند که این امر تاثیر به سزایی در کاهش عمر باتری دارد. در این مقاله روش های موثری برای افزایش طول عمر باتری آیفون معرفی می کنیم که با رعایت این اصول می توانید عمر باطری گوشی خود را افزایش دهید. با ما همراه باشید.

روش های افزایش طول عمر باتری آیفون و آیپدها

روش های بسیاری برای نگهداری و حفاظت باتری آیفون وجود دارد که با رعایت اصولی آن ها می توانید کمک شایانی به طول عمر این قطعه کرده و همچنین در هزینه های خود برای خرید باتری جدید صرفه جویی نمایید. در بخش موثر ترین روش های افزاش عمر باتری آیفون و آیپد را بررسی می نمایید.

1.اپلیکیشن های پر مصرف را شناسایی کرده و غیر فعال نمایید!

اپلیکیشن های پر مصرف را شناسایی کرده و غیر فعال نمایید!برخی اپلیکیشن ها به گونه ای طراحی شده اند که نیاز مصرف باتری دارند پس هرچه تعداد بیشتری از این برنامه روی آیفون فعال باشد شارژ باتری بیشتر مصرف شده و عمر آن کاهش می یابد. بنابراین بهترین کار شناسایی این برنامه های پر مصرف و غیر فعال کردن آن ها برای افزایش عمر باتری آیفون می باشد. برای غیر فعال کردن چنین برنامه هایی کافیست به بخش Setting آیفون رفته و گزینه Battery را انتخاب کنید. در این بخش لیست برنامه های فعال گوشی و میزان مصرف باتری آن ها در بازه 7 روزه و 24 ساعت گذشته نشان داده می شود. حال پر مصرف ترین برنامه ها را شناسایی کرده و غیرفعال نمایید. حتی می توانید برنامه هایی غر ضروری را از روی گوشی خود حذف نمایید.

2.از حالت Low Power Mode استفاده نمایید!

حالت Low Power Mode در آیفون ها نقش به سزایی در کاهش مصرف باتری و ذخیره سازی انرژی باتری دارد. این حالت عموما زمانی استفاده می شود که شارژ باتری زیر 20 درصد باشد. با فعال کردن این حالت تمامی به روز رسانی (Refresh) های خودکار اطلاعات اپلیکیشن ها در پس زمینه و تمامی دانلودهای خودکار گوشی متوقف می شود. علاوه بر این این حالت تنظیمات موقتی را در گوشی آیفون و آیپد اعمال می نماید که تاثیر زیادی در کاهش میزان مصرف باتری خواهد شد و به این ترتیب عمر باتری آیفون و آیپد افزایش می باشد. هر زمان بخواهید در مصرف باتری گوشی آیفون خود صرفه جویی کنید این گزینه را از بخش Setting و سپس Battery را غیر فعال کنید.

3.زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش آیفون را کاهش دهید.

یکی از اصلی ترین قطعاتی که موجب کاهش مصرف باتری گوشی ها می شود، صفحه نمایش آن ها می باشد و بسته به سایز صفحه، وضوح آن  و زمان روشن بودن صفحه نمایش باتری بیشتری مصرف کرده و موجب خالی شدن باتری آیفون می شود. یکی از موثرترین کارهایی که برای افزایش عمر باتری آیفون می توانید انجام دهید این است که به بخش Setting رفته و گزینه  Display & Brightness را انتخاب نمایید و با انتخاب گزینه Auto-Lock زمان خاموش شدن خودکار صفحه نمایش را روی 30 ثانیه قرار دهید. به این ترتیب هرگاه گوشی شما بعد از 30 ثانیه بدون استفاده ماند صفحه نمایش آن خاموش می شود. همچنین توصیه می کنیم بعد از استفاده از گوشی و پایان کارتان حتما با استفاده از دکمه اور صفحه نمایش را خاموش نمایید.

4.عملکرد سرویس موقعیت یاب گوشی را غیر فعال یا بهینه نمایید!

در صورتی که قابلیت موقعیت یاب یا لوکیشن (Location) برای اپلیکیشن های مختلف فعال باشد دائما در حال ردیابی آیفون بااستفاده از سرویس GPS می باشد که برای انجام موقعیت یابی شارژ باتری آیفون را مصرف می کند. در حالی که لزومی ندارد بسیاری از برنامه های نصب شده روی گوشی شما به سرویس GPS دسترسی داشته باشند. پس می توانید با غیر فعال کردن این گزینه یا بهینه کردن عملکرد آن به طور چشمگیری عمر باتری آیفون را افزایش دهید.

برای غیر فعال کردن این گزینه وارد Setting شده و با انتخاب گزینه Privacy وارد بخش Location Services شده و این گزینه را به طور کامل غیر فعال کنید. با غیر فعال کردن این مورد قابلیت ردیابی گوشی شما به طور کامل از کار خواهد افتاد. راه دیگر این است که قابلیت مذکور را فعال کرده اما از طریق لیست پایین صفحه تعیین کنید تمایل دارید کدام برنامه در چه شرایطی قادر به استفاده از سرویس موقعیت یاب مکانی آیفون باشد.

5.قابلیت Push در ایمیل را غیر فعال کرده و از حالت Fetch استفاده کنید!

در صورت فعال بودن ایمیل روی گوشی شما به محض دریافت ایمیل برنامه ایمیل آیفون بدون تاخیر یک نوتیفیکیشن برای شما نمایش می دهد که به این کار اصطلاحا Push گفته می شود. اما می توانید برای افزایش عمر باتری آیفون و آیپد این حالت Push را غیر فعال کرده و حالت Fetch را جایگزین آن نمایید. در این حالت برقراری ارتباط برنامه ایمیل و سرورهای آن یا به عبارتی به روز رسانی اطلاعات این برنامه در بازه ی زمانی تعیین شده مثلا 15 دقیقه یکبار انجام شده و به این ترتیب مصرف باتری گوشی کاهش می باشد. برای اینکار وارد بخش Setting شده و گزینه Accounts And Password را انتخاب و سپس گزینه Fetch New Data را انتخاب کنید. با انتخاب Fetch در کنار هریک از اکانت های خود وضعیت به روز رسانی اطلاعات را با زمان بندی مشخص تنظیم نمایید.

6. نور صفحه نمایش را برای افزایش عمر باتری آیفون کاهش دهید!

شدت نور نمایشگر گوشی تاثیر زیادی در مصرف شارژ باتری آیفون دارد و هرچه شدن نور صفحه بیشتر باشد به علت انرژی بیشتر برای تامین نور LCD مصرف شارژ باتری هم بیشتر خواهد بود. بنابراین با کاهش نور صفحه می توانید مصرف شارژ باتری آیفون را کاهش دهید. برای این کار کافیست وارد بخش تنظیمات شده با انتخاب گزینه General و انتخاب Accessibility گزینه Display Accommodations را انتخاب کرده و در نهایت گزینه Auto-Brightness را غیر فعال نمایید.

7. WiFi و موبایل دیتا را غیر فعال نمایید!

WiFi و موبایل دیتا را غیر فعال نمایید!در زمان هایی که از WiFi و موبایل دیتا (Mobile Data) استفاده نمی کنید بهتر از آن  ها را غیر فعال نمایید زیرا فعال بودن این دو گزینه منجر به افزایش شارژ باتری آیفون خواهد شد. همچنین قابلیت موبایل دیتا شارژ باتری بیشتری نسبت به WiFi مصرف می کند پس تا جایی که می توانید از وای وای بجای موبایل دیتا استفاده نمایید. از طریق بخش کنترل سنتر (Control Center) می توانید این دو مورد را فعال و غیر فعال نمایید.

8. حالت خودکار رفرش برنامه های پس زمینه را غیر فعال کنید!

اغلب برنامه های آیفون که به طور خودکار در پس زمینه گوشی فعال می باشند بروزرسانی (Refresh) می شوند. بسیاری از این برنامه ها برای رفرش اطلاعات خود از انترنت نیز استفاده می نمایند و با سرورهای خود در ارتباط هستند. حتی ممکن است در حالتی که اجرا نشده اند نیز به روز رسانی شوند که این امر منجر به افزایش مصرف باتری آیفون می گردد. با رفتن به بخش setting و انتخاب General گزینه Background App Refresh را غیر فعال نمایید.

9. از حالت پرواز یا هواپیما استفاده نمایید!

از حالت پرواز یا هواپیما استفاده نمایید!از موثرترین روش های افزایش طول عمر باتری آیفون فعال شازی و استفاده از حالت پرواز (Airplane Mode)می باشد. با فعال بودن این گزینه کلیه اتصالات و قابلیت های ارتباطی گوشی برای بازه زمانی مشخصی که شما تعیین کردید متوقف می شود که این امر به ذخیره باتری گوشی کمک خواهد کرد. در حالت پرواز، گوشی تلاش می کند به شبکه سیم کارت متصل شود که این تلاش خود منجر به مصرف انرژی باتری می شود. برای جلوگیری بروز چنین مشکلی بهتر است در محیط هایی که آنتن دهی گوشی شما ضعیف است و استفاده ای ندارد حالت پرواز را فعال کنید. برای فعال کردن این گزینه وارد بخش کنترل سنتر آیفون شوید.

10.انیمیشن ها را برای افزایش طول عمر باتری آیفون کاهش دهید!

تمام جلوه های ویژه بصری و متحرک ارائه شده برای رابط کاربری آیفون و سیستم عامل iOS منجر به مصرف شارژ باتری می شود که روی طول عمر باتری آیفون و آیپد تاثیر دارد. برای غیرفعال کردن این موارد کافیست وارد Setting شد و با انتخاب General و سپس انتخاب Accessibility گزینه Reduce Motion را انتخاب کنید و در پایان اسلایدر کنار این گزینه را در حالت فعال باقی گذارید.

 دیگر روش های موجود برای افزایش طول عمر باتری آیفون و آیپد

در این بخش دیگر روش هایی که به افزایش عمر باتری آیفون کمک کرده و برای حفظ و نگه داری از باتری بهتر است رعایت شود به صورت معرفی می نماییم تا با کلیه روش ها آشنا شوید.

 • باتری آیفون را تا حد امکان از وسایل مغناطیسی و حرارتی دور نمایید.
 • قابلیت Fitness Tracking گوشی آیفون را برای افزایش عمر باتری غیر فعال نمایید. وارد بخش تنظیمات شده و در قسمت Privacy گزینه Motion and Fitness تنظیمات Fitness را Switch off کنید.
 • قابلیت Cellular call  را از طریق سیستم عامل مک غیر فعال نمایید.
 • قابلیت AirDrop را برای افزایش طول عمر باتری آیفون غیر فعال کنید.
 • ویژگی Handsoff را غیر فعال نمایید.
 • امکان دانلود از طریق موبایل دیتا را غیر فعال نمایید.
 • غیر فعال کردن آیتم های غیر ضروری iCloud برای افزایش عمر باتری آیفون.
 • گزینه جمع آوری اطلاعات Spotlight را غیر فعال نمایید.
 • از Wallpaper های متحرک استفاده نکنید.
 • برای افزایش عمر باتری آیفون از ارسال diagnostic data به اپل خودداری نمایید.
 • ارتباطات 4G و  LTE را کاهش هدر رفتن شارژ باتری آیفون مدیریت نمایید.
 • گزینه Vibrationهای غیر ضروری را غیر فعال نمایید.
 • گزارش میزان مصرف باتری آیفون را دائما بررسی نمایید.
 • از فایل های مالی مدیا با دقت و صرفه جویی استفاده نمایید.
 • از گرم و سرد شدن ناگهانی گوشی برای حفاظت از باتری آیفون جلوگیری نمایید.
 • اعتیاد به استفاده از گوشی بویژه بازی و استفاده از شبکه های مجازی را کاهش دهید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...