[specs-table] تعویض باتری گوشی آیفون و اصول آن

تعویض باتری گوشی آیفون و اصول آن

تعویض باتری گوشی آیفون و اصول آن

امروزه استفاده از باتری های لیتیومی در صنعت گوشی های هوشمند بسیار گسترده شده است. این باتری های با داشتن قابلیت های زیاد، ضعف هایی نیز دارند که یکی از این ضعف ها کوتاه بودن عمر این باتری ها می باشد. ناگفته نماند که استفاده بیش از حد از گوشی ها و شارژ  و دشارژ مداوم آن ها خود باعث کاهش عمر باتری می گردد. باتری های آیفون از این امر مستثنی نبوده و با توجه به شارژ و دشارژ عملکردشان کاهش یافته و تقریبا اگر 500 بار شارژ شوند نیاز به تعویض باتری گوشی آیفون الزامی می باشد. در این مطلب اصول تعویض باتری گوشی را بررسی می نماییم.

علائم خرابی باتری گوشی آیفون

خرابی باتری گوشی دارای علائمی است که به شما توصیه میکنیم با مشاهده این نشانه ها که در ادامه معرفی میکنیم سریعا برای تعویض باتری گوشی خود اقدام نمایید، چرا که بی تفاوت بدون نسبت به این موضوع موجب آسیب رسیدن به برد الکتریکی دستگاه، IC شارژ باتری و LCD دستگاه می گردد که هزینه های بیشتری به همراه دارد. علائم خرابی باتری آیفون عبارتند از:

  • خاموش شدن ناگهانی و بی دلیل گوشی

اگر گوشی آیفون بی دلیل و بدون نمایش هشدار یا پیغام در مورد کاهش شارژ باتری، خاموش شود و تنها زمانی روشن شود که گوشی به طور دائم در شارژ است به این معناست که باتری شما خراب شده و نیاز به تعویض باتری گوشی خود دارید.

  • اتمام باتری گوشی در کمترین زمان پس از شارژ

اتمام باتری گوشی در کمترین زمان پس از شارژاگر گوشی شما برای مدت طولانی در شارژ بوده و به محض جدا شدن از شارژر از پریز برق و بدون استفاده خاصی از گوشی ،باتری آن در زمان کوتاهی تخلیه شود این مورد نیز یکی دیگر از دلایل خرابی باتری گوشی آیفون می باشد.

  • داغ شدن بدنه گوشی هنگام شارژ

در صورتی که هنگام شارژ شدن باتری، بدنه دستگاه بیش از حد طبیعی داغ شود می تواند از دلایل خرابی باتری گوشی آیفون باشد که نباید نسبت به آن بی تفاوت باشید و بهتر است برای تعویض آن اقدام نمایید.

  • طولانی شدن زمان شارژ باتری گوشی

در صورتی که باتری گوشی شما ساعت ها در شارژ بوده و شارژ نشود و زمان زیادی برای پر شدن آن صرف گردد نیز یکی دیگر از علائم خرابی باتری گوشی آیفون می باشد.

  • متورم شدن باتری گوشی آیفون

اگر حین استفاده از گوشی احساس کردید باتری گوشی شما ورم کرده است به معنای خرابی باتری بوده و سریعا گوشی خود را خاموش کرده و برای تعویض باتری آن اقدام نمایید. در غیر اینصورت تورم باتری موجب آسیب رساندن به صفحه LCD شده و در برخی موارد موجب شکسته شدن آن می گردد.

 

مشاهده سلامت باتری گوشی آیفون

مشاهده سلامت باتری گوشی آیفونبرای مشاهده درصد سلامت باتری گوشی آیفون و اطلاع از سلامت یا خرابی آن کافیست وارد بخش Setting شده و گزینه Battery را انتخاب نمایید سپس وارد بخش Battery Health شوید. در قسمت سلامت باتری (Battery Health)، سلامت باتری در حالت عالی با 100% نمایش داده می شود و به نسبت استفاده از باتری دستگاه و کم شدن عمر باتری این درصد میزان کمتری را نشان می دهد. در صورتی که در این بخش هرگونه هشدار مبنی بر سرویس، خط صاف یا پایین آمن درصد سلامت باتری زیر 80 درصد مشاهده کردید، هر یک علائمی برای تعویض باتری آیفون می باشد.

برای تعویض باتری گوشی آیفون چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

عمر باتری گوشی آیفون به استهلاک گوشی، با میزان استفاده ما از گوشی و مراقبت هایی که از گوشی و باتری آن انجام می دهیم رابطه مستقیم دارد. برای مثال در صورتی که گوشی خود را برای شارژ شدن شب تا صبح به شارژ بزنید و فراموش کنید شارژر را از برق جدا کنید این امر موجب می شود عمر باتری به علت گرمای بیش از حد کاهش یابد. برای مراقبت از باتری گوشی آیفون و افزایش عمر آن پیشنهاد می کنیم مقاله افزایش طول عمر باتری آیفون را مطالعه نمایید، همچنین بهتر است پیش از تعویض باتری گوشی، مطابق موارد ذکر شده از سلامت یا معیوب بودن آن اطمینان حاصل نمایید و سپس برای تعویض آن اقدام نمایید.

نحوه تعویض باتری گوشی آیفون

برای تعویض باتری گوشی آیفون باید توجه داشته باشید در صورتی که هنوز گارانتی خرید گوشی شما تمام نشده می توانید به نمایندگی مراجعه کرده و باتری رایگان دریافت نموده و برای تعویض آن اقدام کنید. اگر گارانتی گوشی تمام شد تفاوتی ندارد که تعویض را خودتان انجام دهید یا به تعمیر کار بسپارید.

مورد اول: تعویض باتری را خودتان انجام دهید

برای تعویض باتری آیفون نیاز به ابزار آلات مخصوص دارید و هزینه کیت تعمیرات موبایل حدود 40 تا 120 هزار تومن می باشد. با استفاده از این ابزار ها پیچ ها را باز کرده، درب کشویی را جدا کرده و باتری قدیمی را برداشته و باتری جدید را جایگزین آن می نمایید. شاید مراحل انجام کار ساده به نظر برسد اما به دلیل حساس بودن و ظرافت گوشی های آیفون این کار دشواری های خاص خود را داشته و دقت و تمرکز بالایی می طلبد. در صورتی که پیش از این تجربه از کردن گوشی آیفون نداشته اید توصیه می کنیم این کار را خودتان انجام ندهید چراکه کاری طاقت فرسا و حساس می باشد و نیازمند تجربه کافیست.

مورد دوم: تعویض باتری گوشی آیفون را به تعمیرکار متخصص بسپارید

شاید با خودتان فکر کنید هزینه تعمیرات و تعویض باتری گوشی بالاست و با خرید یک جعبه کیت با قیمت مناسب خودتان می توانید این کار را انجام دهید. اما توجه داشته باشید اگر حین کار اشتباه کنید نه تنها در هزینه تعمیرات خود صرفه جویی نکرده اید بلکه موجب خسارت با هزینه بیشتری به گوشی گران قیمت iPhone خود شده اید. اما تعمیرکاران به دلیل تجربه کافی می دانند چکار انجام دهند و در برخی موارد به شما گارانتی ضمانت در ارتباط با تعمیرشان نیز می دهند.

پیشنهاد یوفون برای دارندگان گوشی آیفون

با توجه به هزینه بالای خرید گوشی آیفون طبیعتا قطعات این دستگاه نیز اندکی گران تر می باشند پس به شما توصیه می کنیم برای تعویض باتری به یک مرکز تعمیرات معتبر آیفون مراجعه کرده و با خیالی آسوده تعمیرات خود را به آن ها بسپارید. مرکز فروش و تعمیرات گوشی های آیفون، یوفون با داشتن دستگاه تست باتری و تجهیزات پیشرفته و استفاده از قطعات اورجینال، تعویض باتری و دیگر تعمیرات گوشی آیفون شما را در کمترین زمان و با بهترین هزینه انجام خواهد داد.

 

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
نیاز به کمک دارین؟