Search
Generic filters

تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند بدون آسیب رسیدن به LCD

تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند

روزانه ممکن است بیش از ده بار گوشی هوشمند خود را چک کنید. این کار موجب انباشه شدن تعداد زیادی باکتری روی نمایشگر گوشی می شود. تحقیقات اخیر نشان می دهد گوشی ها 10 برابر بیشتر از نشیمنگاه توات فرنگی باکتری دارند زیرا افراد اقدامی برای تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند خود انجام نمی دهند. به دلیل حساسیت صفحه نمایش گوشی تمیز کردن آن کار ساده ای نیست و بسیاری از مواد همچون الکل و دستمال مرطوب ضد باکتری به آن آسیب وارد می کنند. در این مطلب سعی دارید روش های صحیح تمیز کردن صفحه نمایش گوشی بدون آسیب زدن به قطعات درونی را به شما آموزش دهیم.

استفاده از الکل و مواد ضد عفونی کننده برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی ممنوع

بر روی صفحه نمایش تمام گوشی های هوشمند لایه مخصوصی تعبیه شده است که مانع باقی ماندن چربی دست بر روی صفحه به مدت طولانی می شود. اسپری کردن موادی نظیر الکل و سایر مواد شوینده و ضد عفونی کننده  بر روی نمایشگر گوشی هوشمند به مرور موجب از بین رفتن این لایه شده و احتمال آسیب دیدن صفحه نمایش افزایش می باشد. پس برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی خود به هیچ عنوان این مواد را انتخاب نکنید.

استفاده از الکل، مواد ضد عفونی کننده و مواد مشابه ممنوعاستفاده از دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند

شرکت های صاحب نام اپل و سامسونگ بهترین روش برای تمیز کردن صفحه نمایش گوشی را استفاده از دستمال های نرم و بدون پرز معرفی کرده اند. در صورت وجود لکه هایی روی صفحه نمایش گوشی که با استفاده از دستمال خشک از بین نمی روند بهتر است یک دستمال را با محلول آب ولرم و صابون کمی مرطوب نمایید سپس نمایشگر گوشی تان را به آرامی و با دقت تمیز کنید به گونه ای که آب به درون گوشی نفوذ نکند. با وجود اینکه گوشی های هوشمند امروزی در برابر نفوذ آب مقاوم شده اند اما توصیه می کنیم هنگام تمیز کاری هیچ مایع به درون دستگاه نفوذ نکند. همچنین توصیه می کنیم پیش از تمیز کردن گوشی خود به ویژه اسمارت فون های شرکت اپل، گوشی خود را از شارژ خارج کرده، گوشی را خاموش کنید سپس اقدام به تمیز کاری نمایید.

دستمال میکروفایبر برای تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمندکیس گوشی را حتما تمیز کنید!

از آنجایی که کیس گوشی با سطوح مختلفی در تماس است باکتری های مختلفی را به خود جذب می نماید پس بهتر است هر از گاهی با مواد شوینده ضد عفونی شود. بر خلاف نمایشگر گوشی های هوشمند برای تمیز کردن کیس گوشی به راحتی می توانید از مواد شوینده استفاده نمایید. اما سعی کنید از مواد ضد عفونی کننده بدون الکل برای پاک کردن کیس گوشی خود استفاده نمایید، زیرا مواد ضد عفونی دارای الکل به مرور زمان به رنگ کیس گوشی آسیب خواهند زد.

کیس گوشی را حتما تمیز کنیدشست و شوی دستتان به طور مرتب

واضح است که شست و شوی دستان با تمیزی گوشی مستقیما ارتباط دارد. هرچه دستان شما تمیز تر باشد و مرتب شسته شوند گوشی هوشمند شما هم تمیز و بدون باکتری خواهند ماند. علاوه بر این تا حد امکان گوشی خود را به دست شویی نبرید و آن را روی سطوحی که احتمال آلوده بودن آن ها زیاد است رها نکنید.

شست و شوی دستتان به طور مرتبجمع بندی

تمیز کردن نمایشگر گوشی هوشمند تاثیر به سزایی روی سلامت شما خواهد شد علاوه بر این با شیوع ویروس کرونا مراکز کنترل بیماری و سازمان جهانی بهداشت توصیه می کنند که مرتب دستان خود را بشویید و سطوح را مرتبا ضد عفونی نمایید. این یعی گوشی های هوشمند هم از این امر مستثنی نبوده و زمان تمیز کردن آن ها فرا رسیده است. اما رعایت نکات ذکر شده هنگام تمیز کردن صفحه نمایش گوشی به شما کمک می کند تا از گوشی خود در برابر خرابی و آسیب های احتمالی حفاظت نمایید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
نیاز به کمک دارین؟