Search
Generic filters

تمیز کردن هنذفری آیفون و روش های آن

آموزش تمیز کردن هنذفری آیفون

یکی از پرکاربرد ترین ابزارهای جانبی آیفون ایرپاد ها و هنذفری آیفون می باشد. از این ابزار برای گوش دادن به موسیقی، پادکست شنیدن، مکالمه و بسیاری کارهای دیگر از وسیله استفاده می نماییم. قرار گرفتن این ابزار در گوشه و کنار خانه، روی میز، درون کیف و جاهای دیگر ممکن است انواع میکروب، جرم گوش و آلودگی های دیگر را به خود جذب کند. استفاده از ایرپاد کثیف نه تنها برای هیچ کس دوست داشتنی نیست بلکه ممکن است موجب ایجاد عفونت گوش نیز گردد. در این مطلب نکاتی پیرامون تمیز کردن و تمیز نگه داشتن این وسیله ارائه خواهیم داد.

روش تمیز کردن هنذفری آیفون

تمیز کردن ایرپاد ها کار ساده ای بوده و به هیچ عنوان دشوار و دردسر ساز نمی باشد. موادی که برای تمیز کردن نیاز دارید عبارتند از : ایرپاد، تعدادی مسواک با سر نرم، مقداری آب اکسیژنه (هیدروژن پروکسید) یا الکل سفید، محلول آب و گرم و صابون. حال مراحل زیر را انجام دهید:

روش تمیز کردن هنذفری آیفونمرحله اول:

1. ابتدا سرگوشی های فومی یا ژله ای هنذفری خود را جدا کنید.

2. سپس آن ها را حداقل به مدت 30 دقیقه درون محلول آب و گرم و صابون قرار دهید.

3. سپس با استفاده از مسواک، کثیفی و چربی های روی ایرپاد را تمیز کنید.

4. در پایان سرگوشی های آیر پاد را با  آب تمیز شسته و آبکشی کنید و در هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود.

مرحله دوم:

در این مرحله باید قسمتی از هنذفری آیفون که دائما در تماس با گوش می باشد را با دقت تمیز کرده و کثیفی های آن را بزدایید.

1. ابتدا یکی دیگر از مسواک های خود را آغشته به آب اکسیژنه یا الکل سفید نمایید.

2. سپس مسواک را به خوبی بتکانید تا آب کسیژنه اضافی آن تا حد ممکن بریزد.

3. ایرپاد را به گونه در دست بگیرید که اسپیکر آن رو به پایین باشد.

4. حال مسواک را تنها در یک جهت روی ایرپاد بکشید که کثیفی وارد اسپیکر نشود.

5. با استفاده از پارچه ای آغشته به مقداری الکل سفید یا آب اکسیژنه اطراف هنذفری آیفون را تمیز کنید.

نکات کلیدی بعد از تمیز کردن هنذفری آیفون

  • ‌زمانی که مشغول تمیز کردن ایرپاد هستید با دقت کار خود را انجام داده و مطمئن شوید هیچگونه آب یا چربی و کثیفی به درون آن نفوذ نخواهد کرد.
  • حداقل تا 12 ساعت بعد از تمیز کردن ایرپاد با آب اسیژنه سعی کنید از آن استفاده نکنید. با اینکار مطمئن خواهید شد اگر مایعی به درون ایرپاد نفوذ کرده باشد خارج شده و بعد روی کیفیت موسیقی که می شنوید تاثیر نخواهد داشت.
  • بعد از خشک شدن کامل ایرپاد پیش از آنکه آن را درون گوشتان قرار دهید، ابتدا یک موسیقی پخش کرده و صدای آن را تا انتها بلند کنید و اجازه دهید چند دقیقه پخش شود، با اینکار هر مایع و کثیفی اضافی که درون اسپیکر مانده باشد، بیرون خواهد آمد.

نکات کلیدی بعد از تمیز کردن هنذفری آیفوننحوه تمیز کردن جک هنذفری آیفون

بعد از آنکه هنذفری آیفون را تمیز کردید بهتر است اجزایی که این قطعه برای استفاده به آن متصل می شود نیز تمیز شوند. یکی از این بخش ها جک هدفون در گوشی می باشد. همچنین تمیز شدن این بخش تاثیر زیادی در بهبود کیفیت شنیدن صدای هنذفری آیفون خواهد داشت. از آنجایی که این بخش محل مناسبی برای تجمع غبار و آلودگی می باشد بهتر است با نهایت دقت تمیز شود. برای تمیز کردن جک هنذفری آیفون می توانید اسپری های ضد غبار و گرد استفاده نمایید، اما توجه داشته باشید برای استفاده از اسپری ها نهایت دقت را بکار گیرید. می توانید برای تمیز کردن این قسمت از برس کوچک، مسواک یا قلم مویی استفاده نمایید و با آرامش اینکار را انجام دهید.

گاهی ممکن است رطوبت موجب ایجاد بوی بد در هنذفری شود. در این مورد می توانید از مواردی استفاده کنید که موجب جذب رطوبت می شوند. اما گاهی ممکن است با این روش نتوانید بوی بد را ازبین ببرید و توصیه می کنیم برای خرید ایرپاد جدید اقدام نمایید.

نحوه تمیز کردن جک هنذفری آیفون

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...