Search
Generic filters

تنظیمات آیفون که بهتر است در اولین فرصت تغییر کند

تنظیمات آیفون که بهتر است در اولین فرصت تغییر کند

عموما کاربران گوشی های آیفون بدون تغییر تنظیمات پیش فرض از این دستگاه استفاده می کنند و این امر بین کاربران رایج است. اما گاه چند تغیر کوچک در تنظیمات آیفون موجب می شود خیالتان از بابت امنیت و حریم شخصی تان آسوده باشد و استفاده بهینه تری از این گوشی قدرتمند داشته باشید. در این مطلب شما را با این تنظیمات و نحوه تغییرشان آشنا خواهیم کرد.

تغییر تنظیمات Lockscreen

زمانی گوشی خود را قفل می کنید احتمالا خیالیتان از بابت همه چیز راحت است اما خبر ندارید که با گوشی قفل هم می شود کارهای بسیاری انجام داد. برای مثال ممکن است گوشی شما قفل باشد و پیامی دریافت کنید در صورتی که گوشی دست شخص دیگری باشد به سادگی قادر است به پیام دریافتی پاسخ دهد یا به Apple Wallet شما نیز دسترسی داشته باشد. جای نگرانی نیست به بخش Setting رفته و خطرات احتمالی را کاهش دهید. کافیست وارد بخش Touch ID and Passcode شوید و از بخش Allow Access مواردی که هنگام قفل بودن گوشی نمی خواهید به آن ها دسترسی داشته باشید، انتخاب نمایید. پیشنهاد می کنیم Reply with message و Wallet را در حالت غیر فعال قرار دهید.

فرمت عکس های خود را در تنظیمات آیفون تغییر دهید.

همانطور که می دانید هیچگونه مموری خارجی بر روی آیفون نمی توان قرار داد. با توجه به این که عکس های گرفته شده و ویدئوهای ضبط شده توسط آیفون به دلیل رزولوشن و کیفیت بالا حجم زیادی داشته و حافظه زیادی اشغال می کنند بهتر است با یک تغییر کوچک در تنظیمات آیفون بتوانید حجم عکس را تا 50 درصد کاهش دهید. برای این تغییر وارد بخش setting شده سپس وارد بخش Camera شوید و گزینه High efficiency را انتخاب نمایید. با این کار کیفیت عکس و فیلم شما هیچ تغییری نخواهد کرد و تنها فضای کمتری اشغال می نماید.

تغییر تنظیمات آیفون بخش نوتیفیکیشن ها

اینکه دریافت نوتیفیکیشن ها و متن پیام ها روی گوشی بسیار کار راه انداز است و موجب صرفه جویی در زمان می شود اما گاهی ممکن است فردی پیام مهم و خصوصی برای شما ارسال کرده باشد برای مثال ارسال پسورد و گوشی شما دست شخص دیگری باشد در این حالت روشن بودن این نوتیفیکیشن برای شما خطر ساز خواهد بود برای حل این مشکل وارد بخش تنظیمات آیفون شده و به بخش Notification بروید و سپس در بخش Show Previews گزینه When unlocked را انتخاب نمایید.

تغییر تنظیمات آیفون بخش نوتیفیکیشن هاگزینه Do not disturb در هنگام رانندگی مفید است.

یکی از ویژگی های مفیدی که به iOS 11 افزوده شده گزینه “Do not disturb” به معنی “مزاحم نشوید” در هنگام رانندگی می باشد. اگر از دسته افرادی هستید که زیاد درحال رانندگی هستید توصیه می کنیم برای ایمنی خود و دیگران حتما از این گزینه استفاده نمایید. وارد بخش تنظیمات آیفون شده و گزینه Do not disturb را انتخاب کنید سپس در بخش Do not disturb while driving گزینه Activate را لمس نمایید. در صورتی که ماشین شما قابلیت بلوتوث دارد گزینه دوم را انتخاب کنید و در صورت نداشتن بلوتوث گزینه اول را انتخاب نمایید در این حالت دستگاه شما به صورت خودکار هنکامی که تشخیص دهد شما مشغول رانندگی هستید این گزینه را فعال می نماید. استفاده از این ویژگی به میزان زیادی احتمال خطر حین رانندگی را کاهش می دهد.

تعیین PIN مخصوص برای سیم کارت

این روزها با افزایش سرقت و افزایش جرم ممکن است گوشی شما سرقت رفته یا گم شود و افراد سود جو بخواهند برای مقاصد از سیم کارت شما استفاده کنند و با اشخاص مورد نظرشان تماس بگیرند حتی اگر فرد نتواند قفل گوشی شما را باز کند ممکن است سیم کارت شما را در گوشی دیگری گذاشته و از آن استفاده کند. حتی ممکن است با استفاده از سیم کارت شما خود را به جای شما جا زده و به حساب های اینترنتی و آنلاین شما دسترسی داشته باشد.

به سادگی می توانید در بخش تنظیمات آیفون از این حوادث جلوگیری نمایید. در بخش setting  وارد بخش Phone شده و Sim PIN را فعال کنید. سپس رمز مخصوصی که مطمئن هستید فراموش نمی کنید را به سیم کارت خود اختصاص دهید. با اینکار مطمئن خواهید بود در صورتی که سیم کارت شما در گوشی دیگری هم قرار گیرد به هیچ عنوان قابل اسفاده نخواهد بود. حتی هنگام خاموش و روشن کردن یا ریستارت کردن گوشی باید این رمز را وارد نمایید.

تعیین PIN مخصوص برای سیم کارتقرار دادن اپلیکیشن های کم استفاده در حالت “Offload”

یکی از قابلیت های iOS 11 این است که می توانید برنامه هایی که استفاده ندارید بدون آنکه Uninstall کنید به طور موقت از روی دستگاه پاک کنید بدون اینکه اطلاعات و محتویات شما درون آن برنامه پاک شود. این کار موجب صرفه جویی در فضای گوشی به صورت موقت می شود. برای نمونه اگر از اپلیکیشنی دو تا سه هفته یکبار استفاده می کنید می توانید آن را از روی گوشی خود موقتا حذف کرده و هر زمان نیاز داشتید مجددا از App Store دانلود کنید. برای این کار وارد بخش تنظیمات آیفون شده و به قسمت General بروید. در این قسمت گزینه iPhone Storage را انتخاب و برنامه مورد نطرتان را انتخاب و آپلود کنید. گوشی iPhone می تواند آخرین زمانی که از این برنامه استفاده کردید را به شما نمایش دهد تا بتوانید برای Offload کردن بهتر تصمیم بگیرید.

 Touch ID برای بازگشایی قفل گوشی

از iOS 10 در گوشی های آیفون قابلیتی در گوشی های آیفون افزوده شده که برای باز کردن قفل گوشی دیگر نیازی نیست دکمه هوم را فشار دهید تا قفل آن باز شده و وارد آن شوید. بلکه کافی است با لمس آهسته کمه هوم قفل دستگاه را باز کنید. برای فعال کردن این گزینه وارد قسمت تنظیمات آیفون شوید سپس به General رفته و وارد Accesibility شوید و Home buttom را کلیک نمایید و Reset finger to open را فعال کنید. با اینکار به سادگی و با لمس آهسته دکمه هوم وارد گوشی می شوید.

تغییر تنظیمات آیفون بخش AirDrop

ویژگی AirDrop بسیار کارآمد می باشد البته از برخی از نقص های آن نمی توان چشم پوشی کرد. تنظیمات پیش فرض آیفون به گونه ای است که در صورت روشن بودن AirDrop نام دستگاه شما بر روی گوشی دیگران قابل مشاهده باشد که می تواند دردسرساز باشد و خطراتی به همراه داشته باشد. برای رفع این مشکل بخش Control Center را باز کرده و روی گزینه AirDrop کلیک نمایید. Contacts Only را انتخاب کنید. با این کار تنها افرادی که در لیست مخاطبین شما قرار دارند قادرند نام دستگاه شما را در AirDrop خود دیده و برای شما فایل و عکس ارسال نمایند.

AirDrop

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...