Search
Generic filters

حالت ذخیره باتری در اندروید نحوه تنظیم و فعال سازی

حالت ذخیره باتری در اندروید نحوه تنظیم و فعال سازی

یکی از قابلیت های مهمی که از نسخه 5.0 به سیستم عامل های اندروید افزوده شده است، قابلیت تنظیم حالت ذخیره باتری در اندروید (Battery Saver) می باشد. این ویژگی برای زمانی که کاربر به شارژر دسترسی ندارد بسیار کاربردی می باشد و با کاهش مصرف چند ساعت به عمر باتری افزوده می شود و کاربر میتواند بدون نیاز به شارژر از گوشی خود استفاده نماید. کاربر با فعال کردن دستی سیستم ذخیره باتری اندروید می تواند در موارد ضروری استفاده بیشتری از گوشی خود داشته باشد.

در این مطلب قصد داریم نحوه فعال سازی این قابلیت را به طور کامل شرح دهیم. لازم به ذکر است این آموزش براساس اندروید خالص روی دستگاه های Nexus گوگل تهیه شده و در سایر دستگاه های اندرویدی از برندهای دیگر این حالت نام های متفاوتی داشته و نحوه دسترسی به آن ها اندکی متفاوت خواهد بود. برای نمونه در گوشی و تبلت های سامسونگ حالت ذخیره باتری با نام Ultra Power Saving Mode، برای گوشی  و تبلت های HTC با نام  EXTREME Power Saving Mode و برای دستگاه های سونی این قابلیت با نام Stamina Mode  مشخص شده است.

وظیفه حالت ذخیره باتری در اندروید چیست ؟

با فعال شدن حالت ذخیره باتری در اندروید، کارایی و عملکرد دستگاه کاهش می یابد تا مصرف انرژی کمتری داشته باشد. در این حالت سرعت دستگاه اندکی کاهش یافته در حالی که مدت زمان بیشتری روشن خواهد ماند. درچنین وضعیتی براساس موقعیت، استفاده از برخی سرویس های دستگاه محدود خواهد شد. در این حالت سخت افزار GPS غیرفعال شده و در نتیجه مسیریابی در توسط Google Map امکان پذیر نخواهد بود. همچنین در پس زمینه دستگاه نیز بیشتر برنامه های مصرف کننده انرژی باتری محدود می گردند. از این رو برنامه هایی نظیر ایمیل و شبکه های اجتماعی تا زمانی که اجرا نشوند، قادر به بروز رسانی محتوا نخواهند بود.

حالت ذخیره باتری در اندروید، قابلیتی نیست که بتوان همیشه آن را فعال نگاه داشت و تنها در موارد ضروری مورد استفاده قرار گرفت و فعال می گردد. با وجود اینکه این روش موجب افزایش عمر باتری می شود اما موجب از کار افتادن مواردی که در بالا ذکر شد می گردد که این موضوع به هیچ عنوان برای کاربر خوشایند نمی باشد اما در مواقعی که دسترسی به شارژر امکان پذیر نیست و دستگاه اندرویدی در حال خاموش شدن است ارزش فعال شدن دارد.

تنظیم و فعال کردن دستی حالت ذخیره باتری در اندروید

برای فعال سازی این حالیت کافیست در گوشی اندروید خود مراحل زیر را طی کنید:

  • ابتدا وارد بخش تنظیمات گوشی و سپس وارد زیر شاخه Battery شوید.
  • در صفحه باز شده سه نقطه بالا که به عنوان کلید منو شناخته می شود را انتخاب کرده و Battery Saver را لمس کنید.

تنظیم و فعال کردن دستی حالت ذخیره باتری در اندروید

  • در فعال سازی دستی حالت ذخیره باتری در اندروید کافیست در صفحه باز شده کلید موجود در صفحه را در حالت ON قرار دهید. در حالت فعال شدن این قابلیت نوار وضعیت در بالای صفحه و کلیدهای نرم افزاری در پایین صفحه دستگاه به رنگ نارجی تغییر می کند.

فعال سازی دستی حالت ذخیره باتری در اندروید

توجه داشته باشید این تغییر رنگ برای آگاهی دادن به کاربر از وضعیت باتری گجت هوشمند طراحی شده است. لازم به ذکر است این تغییر رنگ در حالت طبیعی فعالیت باتری امکان پذیر نمی باشد مگر آنکه گوشی هوشمند یا تبلت خود را روت کرده باشید.

فعال شدن خودکار حالت ذخیره باتری در اندروید

در صورتی که میزان شارژ باتری گوشی یا تبلت اندروید از حد مشخصی کمتر شود، دیگر نیاز به فعال سازی دستی ندارید و این قابلیت به صورت اتوماتیک فعال می گردد. اما برای فعال سازی خودکار این حالت نیز لازم است پیش زمینه هایی را از قبل انجام داده باشید. برای این کار وارد بخش تنظیمات شده و به زیر شاخه Battery بروید. در این صفحه با لمس عبارت Turn on automatically ، انواع حالات فعال شدن خودکار نمایش داده می شود. در بین سه گزینه “هرگز”، “5 درصد باتری” و “15 درصد باتری” با انتخاب یک گزینه و تایید آن، مشخص می کنید در کدام وضعیت حالت ذخیره باتری در اندروید فعال گردد. لازم به ذکر است امکان انتخاب وضعیت به جز این سه حالت وجود نداشته و قادر نخواهید بود تعیین کنید برای مثال دستگاه در زمان شارژ باتری 20% این حالت را فعال نماید.

فعال شدن خودکار حالت ذخیره باتری در اندرویدنحوه غیرفعال کردن ذخیره باتری در اندروید

به محض اتصال گوشی هوشمند یا تبلت به شارژر، دستگاه به صورت اتوماتیک از این حالت خارج می گردد و پس از پر شدن باتری و جدا شدن از شارژر نیز این حالت خاموش خواهند ماند. علاوه بر این می توانید به صورت دستی هم این قابلیت را خاموش نمایید. برای این کار کافیست از بخش نوتیفیکیشن ها، اعلان روشن بودن حالت ذخیره باتری را در حالت “Turn Off battery Saver” قرار دهید. همچنین می توانید با رفتن به بخش تنظیمات و زیر شاخه باتری و رفتن به Battery Saver این حالت را به صورت دستی غیر فعال نمایید.

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...