Search
Generic filters

حذف اطلاعات مکانی عکس ها در گوشی های هوشمند

حذف اطلاعات مکانی عکس ها در گوشی های هوشمند

در صورت روشن بودن GPS گوشی هنگام ثبت عکس، جزئیات مکانی و سایر اطلاعات به شکل برچسب روی عکس ها قرار گرفته و در صورت اشتراک گذاری، اطلاعات مکانی و سایر اطلاعات ثبت شده به اشتراک گذاشته می شوند. اطلاعات مکانی تصاویر می توانند در اثبات برخی موارد جنایی و یا ثبت خاطرات کاربرد داشته باشند اما در صورتی که موقعیت مکانی دوربین گوشی شما همیشه فعال باشد، مکان ثبت تصاویر مشخص شده و در برخی موارد می توانند از اطلاعات ضبط شده به ضررتان استفاده کنند. خوشبختانه هر دو گوشی اندرویدی و iOs قابلیت حذف اطلاعات مکانی عکس ها را دارند و به کاربر امکان می دهند

پیش از اشتراک گذاری تصاویر و ویدئوها، جزئیات مکانی آن ها را حذف کند. برای حفظ امنیت بیشتر خود می توانید با انجام این تنظیمات جزئیات مکانی تصاویر قبلی و جدید را حذف کرده و با خیال آسوده به اشتراک گذاری تصاویر اقدام نمایید.در ادامه روش برداشتن جزئیات مکان عکس در گوشی های اندروید و iOS را شرح خواهیم داد.

روش حذف اطلاعات مکانی عکس ها یا ویدئوها در iOs

برای حذف جزئیات موقعیت مکانی تصاویر در گوشی های با سیستم عامل iOS کافیست مراحل زیر را انجام دهید:

1.برنامه Photos را باز کرده و یکی از تصاویر یا ویدئوهای ضبط شده ای که قصد دارید به اشتراک گذارید را انتخاب کنید.

2.گزینه Share را لمس کنید.

3. در صفحه باز شده برای اشتراک گذاری اعلانی نمایش داده می شود که حاوی مکان عکس و گزینه Option می باشد. این گزینه را انتخاب کنید.

4.اکنون گزینه Location را خاموش کنید و گزینه Done را کلیک کنید. به این ترتیب اطلاعات مکان از عکس ها و ویدئوهای شما پیش از اشتراک گذاری حذف خواهد شد.

نکته: در صورتی که بعد از حذف اطلاعات مکانی عکس ها و ویدئوها، دستگاه هوشمند شما با مشکل مواجه شد، کافیست گوشی آیفون یا آیپد تان را ریستارت کنید تا مشکل حل شود.

روش حذف اطلاعات مکانی عکس ها یا ویدئوها در iOs

نحوه حذف اطلاعات مکانی عکس ها در گوشی های اندرویدی

در دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید در سه حالت قادر به غیر فعال کردن اطلاعات مکان از عکس ها و ویدئو ها خواهید بود. در این بخش به بررسی هر سه روش می پردازیم.

برای پاک کردن جزئیات موقعیت مکانی از دوربین دستگاه کافیست مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. اپلیکیشن دوربین دستگاه هوشمند را باز کنید.
 2. روی قسمت تتنظیمات در بخش منظره یاب دوربین ضربه بزنید. این بخش در گوشی های برندهای مختلف ممکن است اندکی متفاوت باشد برای مثال تنظیمات گوشی های سامسونگ در بالا سمت چپ قرار دارد. در گوشی های برند گوگل سری پیکسل برای دسترسی به تنظیمات مکان باید فلش موجود در بالای صفحه دوربین را لمس کنید و سپس در منوی نمایش داده شده، گزینه تنظیمات که شبیه به یک چرخ دنده است را انتخاب نمایید.
 3. حال قادر خواهید بود گزینه Location را غیر فعال نمایید. این گزینه در گوشی های سامسونگ در انتهای بخش تنظیمات و در گوشی های گوکل در ابتدای منوی پیشرفته دوربین قرار دارد.

حذف اطلاعات مکانی عکس ها  از برنامه دوربین گوشی اندرویدبه این ترتیب با غیرفعال کردن نشان مکان در دوربین، جزئیات مکان در عکس هایی که در آینده ثبت می شوند نمایش داده نخواهد شد. توصیه می کنیم پیش از گرفتن تعداد زیادی عکس با گوشی این مورد را غیر فعال کنید. در صورتی که فراموش کردید پیش از عکس گرفتن این گزینه را غیر فعال کنید نگران نباشید، در ادامه روش حذف اطلاعات مکانی عکس های ثبت شده را شرح خواهیم داد.

پاک کردن جزئیات مکان عکس ها در برنامه گالری اندروید

در دستگاه های اندرویدی قابلیت حذف اطلاعات مکانی عکس ها از برنامه گالری اندروید وجود دارد. اما در برخی گوشی های اندرویدی نظیر پیکسل گوگل، گالری به گوگل فوتوز انتقال یافته است که در ادامه به شرح این مورد نیز خواهیم پرداخت. برای پاک کردن اطلاعات مکان عکس های ذخیره شده در اپلیکیشن گالری اندروید مراحل زیر را به ترتیب طی کنید:

 1. اپلیکیشن گالری را باز کنید.
 2. عکسی که قصد حذف اطلاعات مکان آن را دارید انتخاب کنید.
 3. گزینه Edit (ویرایش) را لمس کنید.
 4. حال روی خط قرمز رنگ قرار گرفته کنار گزینه اطلاعات مکان ضربه بزنید تا مکان عکس حذف گردد.
 5. در پایان، گزینه ذخیره (save) را لمس کنید.

حذف اطلاعات مکانی عکس ها در گوشی های هوشمند لازم به ذکر است، تنظیمات ارائه شد در این قسمت برای گوشی های برند سامسونگ می باشد و ممکن است برای برندهای دیگر گوشی های اندرویدی اندکی متفاوت باشد. برای نمونه در گوشی هواوی، با پاک کردن اطلاعات مکان از برنامه دوربین، اطلاعات مکان عکس های موجود در گالری نیز ظاهر نخواهد شد. همچنین باید خاطر نشان کرد حذف اطلاعات مکانی عکس های برنامه گالری به صورت چندتایی همزمان امکان پذیر نمی باشد. در صورتی که قصد پاک کردن جزئیات مکان برای مجوعه ای از تصاویر را دارید، کافیست از اپلیکیشن هایی نظیر فوتو متادیتا استفاده نمایید.

حذف اطلاعات مکانی عکس های گوگل فوتوز

برنامه گوگل فوتوز مستقل از برچسب مکانی دوربین موبایل، جزئیات محل گرفتن عکس را به تصاویر پلتفرم خود افزوده است و امکان ردیابی مکان افراد را فراهم کرده است. در صورت رمز گذاری نکردن برنامه گوگل فوتوز و حذف اطلاعات مکانی عکس های گالری، برنامه قادر به نمایش اطلاعات مکانی تصاویر خواهد بود.

در حقیقت، با وجود غیرفعال بودن سرویس مکانی گوشی هوشمند، برنامه گوگل فوتوز توسط تاریخچه اطلاعات مکانی می تواند بطور اتوماتیک مکان هر عکس را نمایش دهد. در این اپلیکشن امکان حذف اطلاعات مکانی عکس ها به صورت دسته جمعی وجود ندارد و باید برای هر عکسی که با دوربین ثبت می شود به صورت جداگانه تنظیمات اعمال گردد. لازم به ذکر است اسکرین شات ها موقعیت مکانی را نمایش نداده و نیاز به اعمال تنظیمات برای آن ها نمی باشد.

مراحل حذف اطلاعات مکان عکس از گوگل فوتوز

 1. برنامه گوگل فوتز را روی گوشی خود باز کنید یا از طریق کامپیوتر وارد وب سایت Google Photos شوید.
 2. برای حذف اطلاعات مکان عکس، روی تصویر مورد نظرتان ضربه بزنید.
 3. اگر از طریق موبایل برنامه گوگل فوتوز را باز کردید، عکس را بالا بکشید تا اطلاعات نمایش داده شود. اگر از طریق کاپیوتر وارد وب سایت شده اید روی آیکون دایره ای شکل Info در قسمت بالا سمت راست عکس کلیک کنید.
 4. تنظیمات سه نقطه در سمت راست مکان نمایش داده شده را لمس کنید.
 5. در برنامه گوگول فوتوز گزینه Remove Location و در وب سایت گزینه No Location را ضربه بزنید.
 6. در پایان در اپلیکیشن موبایلی گزینه Remove را بزنید.

به این ترتیب اطلاعات مکانی حذف می گردد. در صورت عدم نمایش حذف مکان در اپلیکیشن گوگل فوتوز می توانید از طریق وب سایت اطلاعات مکان را حذف کنید.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
نیاز به کمک دارین؟