Search
Generic filters

حذف ویروس گوشی های اندرویدی راهنمایی و راه حل

حذف ویروس گوشی های اندرویدی راهنمایی و راه حل

گوشی ها و تبلت های اندرویدی به ندرت ویروسی می شوند اما احتمال آلوده شدن آن ها صفر نیست و حذف ویروس گوشی های اندرویدی از اهمیت بالایی برخوردار است و موجب بهبود عملکرد دستگاه می گردد. در دستگاه های اندرویدی، عموما ویروس ها بدافزارهای مخربی می باشند که روی گوشی یا تبلت نصب شده و موجب بروز اختلال در عملکرد دستگاه می شوند. مشکلات ایجاد شده در دستگاه های آلوده ممکن است به سبک های گوناگونی نمایان شود. در این مطلب با ما همراه باشد و راهنمایی های جامع و کاملی در ارتباط با پاک کردن ویروس گوشی های اندرویدی دریافت نمایید.

نشانه های گوشی اندروید ویروسی شده چیست؟

ویروس های اندرویدی قادر به انجام عملیات های مخرب مختلفی روی دستگاه می باشند و باعث بروز اختلالاتی در عملکرد دستگاه می شوند که کاربر با کمی دقت می تواند حضور مخرب را احساس کند. برخی از رایج ترین علائمی که نشان دهنده احتما ویروسی شدن گوشی و تبلت اندرویدی هستند به شرح زیر می باشد:

 • کند شدن عملکرد گوشی و تبلت
 • افزایش مصرف باتری دستگاه
 • باز شدن خودکار اپلیکیشن ها( برای نمونه ممکن است برنامه تلگرام شما به صورت اتوماتیک باز شده و دعوت ناخواسته به کانال ها را داشته باشید.)
 • بدون دلیل مصرف اینترنت دستگاه شما افزایش یابد.
 • نمایش تبلیغات عجیب پاپ آپ
 • داغ شدن بدون دلیل دستگاه

و… موارد ذکر شده از رایج ترین و اصلی ترین علائم نشان دهنده ویروسی شدن دستگاه می باشد که برای حذف ویروس گوشی های اندرویدی خود باید سریعا اقدام نمایید و در اولین فرصت موارد مخرب را شناسایی کرده و عملکرد گوشی خود را بهبود ببخشید.

روش های ویروسی شدن گوشی های اندرویدی

ویروس ها به شکل کدهایی درون برنامه های مخرب و بدافزارها جای می گیرند و با نصب چنین اپلیکیشن هایی روی گوشی و راه اندازی آن ها روی دستگاه، فعال می گردند. پس می توان گفت تنها راه ویروسی شدن دستگاه های اندرویدی نصب پلیکیشن های مخرب یا به اصطلاح بدافزارها می باشد. از این رو برای جلوگیری از بروز چنین مشکلاتی لازم است نکات و مسائل امنیتی خاصی را مد نظر قرار دهید که اصلی ترین آن استفاده از برنام گوگلی پلی استور (Google Play Store) برای دانلود اپلیکیشن های می باشد.

از این رو برخلاف سیستم عامل های دیگر نظیر ویندوز، سیستم عامل اندروید از طریق روش هایی نظیر ورود به سایت که دارای تبلیغات مخرب پاپ آپ هستند، ویروسی نخواهد شد. اما در صورتی که پاپ آپ دارای لینک اپلیکیشن خاصی باشد و شما آن را برنامه را دانلود و روی گوشی خود نصب نمایید قطعا در خطر ویروسی شدن قرار دارید و و برای حذف ویروس گوشی های اندرویدی خود باید اقدام کنید.

روش های ویروسی شدن گوشی های اندرویدیروش های حذف ویروس گوشی های اندرویدی

در صورتی که برنامه مخربی روی گوشی خود نصب کرده اید تنها با استفاده از حذف برنامه مخرب حاوی ویروس از روی گوشی یا تبلت قادر خواهید بود  دستگاه خود را پاکسازی کرده و نیاز به هیچ روش دیگری نخواهید داشت. برای حذف ویروس از گوشی های اندرویدی می توانید به روش های زیر عمل کنید:

حذف بدافزار دارای ویروس

ساده ترین روش برای حذف ویروس گوشی های اندرویدی شناسایی برنامه مخرب و حذف آن از دستگاه می باشد. با حذف برنامه کلیه فعالیت های مخرب آن نیز متوقف می شود و ویروس ها با موفقیت حذف می گردند.

نصب آنتی ویروس روی گوشی و تبلت

برای دستگاه های اندرویدی آنتی ویروس های زیادی طراحی شده اند که قابلیت اسکن و شناسایی اپلیکیشن های مخرب را دارند. برخی از این آنتی ویروس ها Bitdefender، Outlook Security، Zemana Mobile Antivirus و … هستند که به منظور شناسایی مخرب ها مورد استفاده می باشند. تنها کافیست یکی از این برنامه ها را دانلود و روی دستگاه خود نصب و فعال نمایید، سپس برنامه مخرب شناسایی و شما با حذف آن برنامه از فعالیت ویروس ها جلوگیری خواهید کرد، به این ترتیب به سادگی حذف ویروس گوشی های اندرویدی انجام می شود.

نصب آنتی ویروس روی گوشی و تبلتفکتوری ریست جهت حذف ویروس از گوشی های اندرویدی

با فکتوری ریست گوشی و تبلت ،کلیه اپلیکیشن های نصب شده روی دستگاه حذف می گردند از رو با انجام  این کار فرایند پاک کردن ویروس از گوشی یا تبلت انجام خواهد شد. این روش زمانی مورد استفاده قرار می گیرد که قادر به شناسایی اپلیکیشن مخرب نباشید و آنتی ویروس نیز برنامه مخرب را پیدا نکرده باشد و قادر به متوقف کردن عملکرد آن نباشد. در چنین شرایطی بهترین راه حل برای پاک کردن ویروس ها و رفع مشکل فکتوری ریست می باشد.

روش های جلوگیری از ویروسی شدن دستگاه های اندرویدی

قطعا بهترین روش برای رویارویی با ویروسی شدن دستگاه های اندرویدی، پیشگیری از ورود آن ها به دستگاه و فعال شدن آن ها می شود. از این رو بهتر است بجای حذف ویروس گوشی های اندرویدی از ورود آن ها به دستگاه جلوگیری نماییم. برخی از مهم ترین مسائلی که با رعایت آن ها از ورود ویروس به گوشی و تبلت جلوگیری می کند شامل روش های زیر می باشد:

عدم دانلود اپلیکیشن از منابع غیر قابل اعتماد

همیشه اپلیکیشن های مورد نیاز خود را از گوگل پلی استور دانلود نمایید. زیرا 99 درصد برنامه های این منبع مورد ارزیابی در برابر بدافزار، ویروس و کدهای مخرب قرار گرفته و کنترل می شوند. عموما بدافزارها و ویروس های اندروید توسط اپلیکیشن هایی وارد گوشی می شوند که از منایع غیر قابل اعتماد دانلود و نصب شده اند پس لازم است بجای حذف ویروس از گوشی های اندرویدی از ورود آن ها به دستگاه جلوگیری نماییم.

گوگل پلی استوربررسی دسترسی برنامه ها

حتما هنگام نصب یک برنامه دانلود شده از گوگل پلی استور، دسترسی های برنامه را بررسی نمایید. یک بدافزار ممکن است، دسترسی های غیر معقولی از کاربر بخواهد. برای نمونه یک ویدئو پلیر مخرب ممکن است تقاضای دسترسی به لیست مخاطبین شما را داشته باشد که این مورد عجیب بوده و امکان مخرب بودن برنامه وجود دارد.

نصب یک آنتی ویروس خوب

ممکن است نصب آنتی ویروس روی گوشی و تبلت همیشه نتیجه خوبی به همراه نداشته باشد اما در هر صورت وجود آن بهتر از حذف ویروس گوشی های اندرویدی می باشد. چرا که گاهی برای حذف برنامه مخرب مجبور به فکتوری ریست دستگاه خواهید بود که علاوه بر برنامه مخرب بسیاری از اطلاعات مفیدتان نیز از بین خواهد رفت. پس روی دستگاه خود یک آنتی ویروس خوب که قابلیت شناسایی برنامه های مخرب را دارد نصب نمایید.

به روزرسانی اندروید

همیشه سیستم عامل اندروید دستگاه خود را به آخرین نسخه بروز کنید. در اغلب موارد آپدیت های منتشر شده برای اندروید لایه های امنیتی به دستگاه افزوده می شود و قادر به جلوگیری از فعالیت کدهای مخرب و ویروسی شدن دستگاه خواهد بود و به نوعی حذف ویروس گوشی های اندرویدی را به همراه خواهد داشت.

با توجه به موارد ارائه شده در این بخش اطمینان داشته باشید مشکلی برای گوشی و تبلت اندرویدی شما به وجود نخواهد آمد و دستگاه شما هیچگاه ویروسی نشده و نیاز به حذف ویروس گوشی های اندرویدی نخواهید داشت.

به روزرسانی اندروید

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...