Search
Generic filters

سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید و رفع مشکل آن

سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید و رفع مشکل آن

گاهی ممکن است بنا به دلایل مختلفی هنگام کار با گوشی های اندروید صفحه نمایش به یکباره خاموش و کاملا سیاه شود این مشکل که “The Black Screen of Death” نامیده می شود و آن را مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید می نامیم به دلایل مختلفی رخ می دهد. در این مقاله احتمال بروز این مشکل، مقابله با این مساله و رفع آن را بررسی می نماییم.

علائم اصلی بروز مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید

پیش از بروز مشکل “The Black Screen of Death” به طور کامل در گوشی شما نمایان شود، علائمی در گوشی ایجاد می شود که می تواند به عنوان هشدار برای ایجاد مشکل دیگر قلمداد شود. برخی از اصلی ترین این نشانه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • عدم کارکرد تاچ گوشی
 • سوسو زدن صفحه نمایش گوشی
 • فریز شدن و هنگ کردن بیش از حد دستگاه
 • گوشی بطور ناگهانی ریستارت گردد و درصدی از شارژ باتری بطور ناگهانی کاهش یابد.
 • اپلیکیشن های روی گوشی بطور مداوم کرش شوند.

کلیه علائم ذکر شده زنگ خطری برای ایجاد مشکل خاموش شدن خودکار نمایشگر گوشی می باشد. لازم به ذکر است بروز هریک از مشکلات بالا 100 درصد بیان گر رخ دادن مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید نمی باشند.

چرا مشکل سیاه شدن صفحه نمایش در گوشی های اندرویدی رخ می دهد؟

برخی از موثر ترین دلایل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید شامل موارد زیر می باشد:

 • نصب برنامه های مخرب و دارای باگ و بد افزار
 • در صورتی که بعد از شارژ شدن کامل باتری، شارژر از دستگاه جدا نگردد.
 • استفاده از شارژرهای نامناسب
 • استفاده از باتری تقلبی
 • پایان عمر باتری و قدیمی شدن آن

دلایل ذکر شده در بالا تنها بخشی از مواردی هستند که منجر به خاموش شدن یکباره نمایشگر گوشی و سیاه شدن آن می گردند و دلایل دیگری هم ممکن است در بروز این مشکل نقش داشته باشند.

در صورت بروز این مشکل چگونه اطلاعات حافظه داخلی گوشی را حفظ کنیم؟

در صورتی که مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید رخ داد باید چه کرد؟خبر خوب اینکه با استفاده از برنامه “Dr.Fone – Recover” می توانید برخی از اطلاعات حافظه داخلی را بازیابی نمایید. اما باید خاطر نشان کرد این برنامه به صورت تضمینی قادر به بازیابی و انتقال تمام اطلاعات گوشی به کامپیوتر نمی باشد اما اگر اطلاعات گوشی را نیاز دارید امتحان نمودن این برنامه خالی از لطف نیست.

برای استفاده از این برنامه و بازیابی اطلاعات دستگاهی که با مشکل سیاه شدن نمایشگر مواجه است، ابتدا برنامه Dr.Fone – Recover را روی کامپیوتر نصب نمایید، سپس با استفاده از کابل گوشی را به کامپیوتر متصل نمایید و برنامه Dr.Fone – Recover را اجرا کنید. در این حالت مراحلی که برای ریکاوری داده های گوشی و انتقال به سیستم توضیح داده شده است را اجرا کنید. اما طبق بررسی های انجام شده این برنامه با برخی از مدل های گوشی سامسونگ سازگاری دارد و برای سایر گوشی های اندرویدی نتیجه مطلوبی حاصل نخواهد شد. اما امتحان نمودن آن خالی از لطف نیست.

در صورت بروز این مشکل چگونه اطلاعات حافظه داخلی گوشی را حفظ کنیم؟برطرف کردن مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید

برای رفع مشکل سیاه شدن صفحه نمایش گوشی اندروید، چندین راهکار وجود دارد که در ادامه شرح می دهیم، به این ترتیب با طی نمودن راهکار هر بخش احتمالا قادر به رفع مشکل اسمارت فون خود خواهید بود:

راه حل اول: پارتیشن حافظه کش گوشی را حذف نمایید:

با حذف کردن پارتیشن حافظه Cache گوشی در اکثر موارد قادر به رفع مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید خواهید بود. پس مراحل زیر را دنبال نمایید:

ابتدا وارد حالت ریکاوری گوشی خود شوید و اطلاعات موجود در حافظه کش را کاملا حذف نمایید. در بیشتر موارد با انجام این کار مشکل “The Black Screen of Death” دستگاه رفع می گردد.

ورود به حالت ریکاوری (Recovery Mode)

 • ابتدا اگر گوشی خاموش نیست و تنها نمایشگر آن سیاه شده است دستگاه را خاموش نمایید.
 • سپس دکمه افزایش صدا (Volume Up) و پاور (Power) و هوم (Home) را همزمان فشار داده و نگه دارید. با این کار گوشی وارد حالت ریکاوری می شود.
 • در حالت ریکاوری با فشردن دکمه های کاهش و افزایش صدا می توانید بین گزینه ها جا به جا شوید تا به گزینه Wipe Cache Partition برسید و با فشردن دکمه پاور آن را انتخاب نمایید.
 • با مشاهده پیغام پاک کردن حافظه کش گزینه Yes را انتخاب نمایید.
 • بعد از پاک شدن حافظه کش روی گزینه Reboot system now رفته و آن را انتخاب کنید تا دستگاه ریستارت شود.

با این کار احتمالا مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید رفع خواهد شد در صورت وجود مشکل، روش های دیگر را دنبال کنید. لازم به ذکر است که همه گوشی به یک روش وارد حالت ریکاوری نمی شوند و ممکن است با سه دکمه ذکر شده در این بخش نتوانید به حالت ریکاوری وارد شوید. بهتر است با توجه به برند و مدل گوشی هوشمند خود روش ریکاوری آن را در اینترنت جستجو نمایید.

پارتیشن حافظه کش گوشی را حذف نماییدراه حل دوم : برای رفع سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید برنامه های مخرب و بدافزار را حذف کنید:

همانطور که اشاره شد وجود برخی از اپلیکیشن های مخرب و بدافزار موجب بروز مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید می گردد ،از این رو  با شناسایی این برنامه ها قادر به رفع مشکل خواهید بود. اما شناسایی این برنامه ها اندکی دشوار است. ابتدا باید لیستی از برنامه هایی که اخیر روی اسمارت فون خود نصب کرده اید و احتمال می دهید دلیل بروز این مشکل باشند تهیه نمایید و با استفاده از حالت سیف مد (Safe Mode) اندروید آن ها را پاک کنید:

ورود به حالت (Safe Mode)

برای ورود به این حالت ابتدا گوشی را خاموش و مجددا روشن نمایید. زمانی که گوش در حال بوت شدن (روشن شدن) است به محض مشاهده لوگوی شرکت سازنده دستگاه، دکمه کاهش صدا (Volume Down) را فشار داده و نگه دارید تا زمانی که لاک اسکرین گوشی را ببینید. به این ترتیب گوشی وارد حالت سیف مد می شود و عبارت Safe Mode روی دستگاه نمایش داده می شود.

به این ترتیب در حالت سیف مد قادر خواهیدبود کلیه برنامه هایی که احتمال می دهید در بروز مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید نقش داشته باشند را تک تک حذف نمایید و با راه اندازی گوشی در حالت نرمال، عملکرد اسمارت فون را بررسی نمایید. در صورت رفع نشدن مشکل برنامه مشکوک بعدی را حذف نموده و به این کار ادامه دهید تا اپلیکیشن مخرب را بیابید. اما برای راحتی بهتر است اپلیکیشن های که احتمال می دهید در بروز این مشکل نقش دارند را حذف نمایید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید:

 • وارد Setting شوید.
 • انتخاب گزینه Applications Manager
 • انتخاب برنامه مورد نظر از لیست ظاهر شده
 • انتخاب گزینه Uninstall و حذف موفق برنامه انتخاب شده .
 • بعد از حذف برنامه، گوشی را ریستارت نمایید.

بی شک اگر سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید بخاطر وجود برنامه مخرب باشد، با انجام این کار مشکل رفع خواهد شد.

راه حل سوم:  فکتوری ریست گوشی

در صورتی که با انجام دو راه حل پیشین، مشکل رفع نشد، پیشنهاد می کنیم دستگاه را فکتوری ریست نمایید. با انجام این کار کلیه اطلاعات و تنظیمات اسمارت فون حذف و دستگاه به حالت پیش فرض کارخانه باز می گردد. عموما در 80 درصد موارد با انجام این کار مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید رفع می گردد.

نحوه فکتوری ریست گوشی اندرویدی:

 • برای انجام این کار باید وارد حالت ریکاوری مد شوید. همانطور که در راه حل اول ارائه شده ابتدا گوشی را خاموش کرده و با فشردن همزمان افزایش صدا (Volume Up)، پاور (Power) و هوم (Home) و نگه داشتن آن ها وارد حالت ریکاوری مد شوید.
 • گزینه wipe data/factory reset را انتخاب کرده و با انجام ریست گوشی موافقت نمایید.
 • انجام فکتوری ریست چند دقیقه زمان می برد و بعد اتمام کار گوشی به صورت خودکار ریستارت می شود.

به احتمال زیاد با انجام این کار مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی رفع می گردد.

فکتوری ریست گوشیاگر مشکل سیاه شدن نمایشگر گوشی رفع نشد چه کنیم؟

در صورتی که با انجام راه حل های بالا مشکل رفع نشد. مطمئنا دلیل سیاه شدن نمایشگر گوشی اندروید، سخت افزاری می باشد. در این مورد باید گوشی را به یک تعمیرکار مجرب واگذار نمایید. در چنین مواردی با تعویض فلت پاور یا تعویض باتری مشکل بطور کامل رفع می گردد.

 

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...