[specs-table] دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده و راه کارهای رفع آن

دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده و راه کارهای رفع آن

دلایل شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده

یکی از رایج ترین مشکلاتی که برای هر گوشی پس از آب خوردگی ممکن است رخ دهد شارژ نشدن یا درست شارژ نشدن گوشی می باشد.  در این مقاله قصد داریم به بررسی مشگل شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده بپردازیم.

نمایان شدن مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده

گوشی های موبایل شامل قطعات الکترونیکی حساسی می باشند که در صورت تماس با آب موجب ایجاد اتصال کوتاه در قطعات شده و آسیب های جدی به گوشی وارد می نماید. زمانی که گوشی در آب افتاد باید سریعا اقداماتی انجام دهید تا از بروز مشکلات جدی بعدی تا حدودی پیشگیری نمایید. اما با وجود انجام اقدامات لازم که موجب نجات گوشی آیفون می شوند ممکن است در عملکرد دستگاه اختلال ایجاد شود. یکی از مرسوم ترین اختلالات ایجاد شده در عملکرد فلت شارژ آیفون می باشد.

اختلال در شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده به شکل های متفاوتی ممکن است، نمایان گردد. احتمال دارد گوشی با وصل شدن به شارژر شارژ نشود یا هنگام شارژ شدن گوشی قطع و وصلی به وجود آید. همچنین در مواردی باتری گوشی آیفون تا درصد معینی شارژ شده و ثابت می ماند و بیش از آن شارژ نخواهد شد یا ممکن است نشانگر درصد شارژ آیفون بیش از مقدار مشخصی را نمایش ندهد. یا مشکل شارژ نشدن گوشی ممکن است به شکل های مختلف دیگری نمایان گردد. در صورتی که گوشی آیفون شما سهوا درون آب افتاد یا به نوعی با آب در تماس قرار گرفت و به درستی شارژ نمی شود توصیه می کنیم از راه کارهایی که در ادامه معرفی می نماییم استفاده کنید.

راه کارهای رفع مشکل شارژ نشدن گوشی آب خورده

در این بخش به معرفی چند راه حل کاربردی برای رفع مشکل شارژ نشدن آیفون پس از آب خوردگی گوشی می پردازیم.

  • شارژر گوشی آیفون را تغییر دهید.

شارژر گوشی آیفون را تغییر دهید.از آنجایی که گوشی های آیفون بسیار حساس می باشند بهتر است برای شارژ آن از شارژر های اصل و اورجینال استفاده نمایید. زیرا درصورت استفاد از شارژر نامرغوب باتری گوشی آسیب خواهد دید و به درستی شارژ نخواهد شد. پس در اولین گام مطمئن شوید که از شارژر اصل برای شارژ کردن گوشی آیفون استفاده می نمایید. در صورتی که برای شارژ گوشی آب خورده از شارژر اصل استفاده کردید و مشکل حل شد پس گوشی شما سالم بوده و مشکل از شارژر دستگاه بوده است اما اگر باتری گوشی همچنان با مشکل شارژ نشدن رو به رو بودید راه حل های دیگر را امتحان نمایید.

  •   سوکت شارژ گوشی آیفون را تمیز کنید.

سوکت شارژ گوشی آیفون را تمیز کنیددر موارد زیادی دیده شده کثیف بودن یا حتی اکسیده شدن محل شارژ در اثر آب خوردگی گوشی علت اختلال در عملکرد شارژ شدن آیفون می شود. در چنین مواردی می توانید با تمیز کردن سوکت شارژ مشکل ایجاد شده را رفع نمایید. برای تمیز کردن سوکت آیفون باید بسیار دقت نمایید و از روش های صحیح استفاده کنید و به هیچ عنوان از وسایل تیز مانند چاقو، موچین، سوزن و غیره استفاده نکنید.

بهترین وسیله برای تمیز کردن سوکت حساس گوشی آیفون خلال دندان می باشد. زیرا هم نوک تیز داشته و هم سختی زیادی ندارد که به کانکتورهای روی سوکت شارژ آسیب وارد نماید. برای اینکه عملیات تمیز کاری را بهتر انجام دهید بهتر است نوک خلال را با پنبه بپوشانید سپس به الکل ایزوپروپیل آغشته کرده سپس وارد سوکت شارژ کنید و آن را کاملا تمیز کنید. پس از انجام این کار مجددا عملیات شارژ شدن گوشی آب خورده آیفون را چک کنید به احتمال زیاد در این حالت مشکل شارژ نشدن آیفون رفع خواهد شد.

  • گوشی آیفون را درون کیسه برنج قرار دهید.

گوشی آیفون را درون کیسه برنج قرار دهید.دقیقا پس از آنکه گوشی در تماس با آب قرار گرفت باید آن را در کیسه برنج قرار دهید. در چنین شرایطی برنج رطوبت، خیسی و  آب خوردگی گوشی را جذب کرده و مانع آسیب دیدگی قطعات سخت افزاری دستگاه می شود. در مواردی دیده شده این روش مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون را رفع کرده است. امتحان کردن این روش خالی از لطف نیست. برای انجام این روش گوشی آیفون را خاموش کرده و دستگاه را به مدت 24 ساعت درون کیسه برنج قرار دهید. پس از 24 ساعت وضعیت شارژ شدن گوشی خود را بررسی نمایید.

  • کابل شارژر گوشی آیفون را تعویض کنید.

کابل شارژر گوشی آیفون را تعویض کنید.در مواردی ممکن است شارژ نشدن گوشی به باتری دستگاه ارتباطی نداشته و ممکن است مشکل از کابل شارژر باشد. پس توصیه می کنیم پیش از انجام هر اقدامی کابل شارژر را بررسی کنید و از سالم بودن آن مطمئن شوید. وجود پارگی، لهیدگی یا تغییر شکل در کابل شارژر و سوکت آن موجب به شارژ نشدن آیفون می شود.

رفع مشکل شارژ نشدن گوشی آیفون آب خورده را به کارشناسان یوفون بسپارید.

اگر با انجام راه کارهای بالا مشکل شارژ نشدن گوشی آب خورده آیفون همچنان باقی بود مطمئنا به علت آب خوردگی، قطعات سخت افزاری دستگاه خراب شده اند. برای رفع مشکل گوشی شما باید توسط تعمیر کار با تجربه باز شده و قطعات معیوب آن تعویض شوند. برای انجام این کار دستگاه خود را به هیچ عنوان به تعمیرکاران کم تجربه نسپارید و حتما دستگاه خود را به مرجعی قابل اعتماد واگذار نمایید زیرا عیب یابی و رفع نقص آب خوردگی گوشی پروسه ای پیچیده می باشد که باید با دقت عیب یابی شده و رفع گردد.

می توانید گوشی آیفون آب خورده خود را برای رفع مشکل شارژ نشدن آن به بخش تعمیرات یوفون بسپارید. کارشناسان ما با دانش روز دنیا و مجهز بودن به ابزار مدرن عیب یابی و تعمیر دستگاه شما را انجام داده و قطعات را با نمونه اصل تعویض می نمایند. با خیالی آسوده تعمیرات گوشی آیفون خود و رفع مشکل شارژ نشدن باتری این دستگاه را به ما بسپارید.

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
نیاز به کمک دارین؟