Search
Generic filters

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه ها در اندروید

اپلیکیشن‌هایی که روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌های اندرویدی و iOS نصب می‌شوند در طول روز اعلان‌هایی (Notification) برای کاربر ارسال می‌کنند. برای نمونه از طریق اعلان شبکه‌های اجتماعی متوجه می‌شوید چه کسی برای شما پیام ارسال کرده است. برخی از توسعه دهندگان برنامه‌های اندروید از طریق نوتیفیکیشن برای تبلیغات استفاده می‌کنند، که این موضوع برای مخطبان و کاربران آزار دهنده می‌باشد. خوشبختانه از نسخه اندروید 5.0 به بعد، کاربران می توانند به سادگی برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن هر اپلیکیشن به صورت جداگانه اقدام نمایند. در ادامه این مطلب با ما همراه باشید و با روش‌های غیر فعال کردن اعلان برنامه‌های اندرویدی آشنا شوید.

روش‌های غیر فعال کردن نوتیفیکیشن اپلیکیشن‌های مختلف در اندروید

همانطور که اشاره شد گاهی اعلان برخی برنامه‌ها آزار دهنده می‌باشد  و حتی گاهی با روشن شدن داده‎‌های گوشی یا اتصال به WiFi همزمان حجم زیادی از پیام‌ها برای ما ارسال می‌گردد که موجب هنگ شدن موبایل می‌شود از این رو کاربران در فکر راهی برای رهایی از این اتفاق می‌باشند. برای خاموش کردن اعلان برنامه‌های اندرویدی دو راه اصلی وجود دارد که در این بخش به طور کامل به شرح هر روش می‌پردازیم:

روش اول: غیر فعال کردن نوتیفیکیشن توسط برنامه مورد نظر

در صورتی که اعلان برنامه‌هایی نظیر شبکه‌های اجتماعی شما را کلافه می‌کند، کافیست این روش را برای خاموش کردن آنها بکار گیرید:

برای خاموش کردن نوتیفیکیشن یک برنامه منتظر بمانید و به محض ظاهر شدن پیغام با اعلان برنامه روی دستگاه اندرویدی کافیست انگشت خود را چند ثانیه روی اعلان نمایش داده شده نگه دارید تا دو علامت چرخدنده برای شما نمایش داده شده و اطلاعات برنامه روی آن ظاهر گردد. با انتخاب اطلاعات برنامه مستقیما به صفحه غیر فعال کردن نوتیفیکیشن اپلیکیشن وارد می‌شوید. در این قسمت باید گزینه Black all را فعال کنید، به این ترتیب دیگر اعلانی دریافت نخواهید کرد.

غیر فعال کردن نوتیفیکیشن توسط برنامه مورد نظرهمچنین درصورتی که تمایل به خاموش کردن تمام اعلان‌های یک برنامه اندرویدی ندارید، می‌توانید از طریق تنظیمات برنامه مورد نظر نوتیفیکیشن‌های بخصوص برای مثال مخاطب خاص، گروه خاص و یا کانال خاصی را غیر فعال نمایید. برای این کار کافیست گروه، شخص یا کانال را Mute کنید.

 

روش دوم: خاموش کردن اعلان برنامه‌ها از طریق منوی تنظیمات

برای این کار در مدت زمان کوتاهی می‌توانید اعلان برنامه‌های مختلف همچون برنامه‌هایی که تبلیغات زیادی ارسال می‌کنند و یا به دلیل دریافت حجم زیادی پیام  بخاطر تعداد کانال‌ها و گروه‌هایی که در برخی شبکه‌های اجتماعی نظیر واتس آپ و تلگرام عضو هستید، را به سادگی غیر فعال نمایید و از دست اعلان‌های کلافه کننده خلاص شوید. در این روش کافیست با پیمودن مراحل زیر برای غیر فعال کردن نوتیفیکیشن برنامه‌ها اقدام کنید:

  • ابتدا وارد تنظیمات (setting) گوشی هوشمند شوید.
  • در این بخش قادر خواهید بود گزینه Notifications را در تنظیمات اسمارت فون خود مشاهده نمایید.
  • با انتخاب گزینه Notifications وارد بخشی می‌شوید که تمام اپلیکیشن‌هایی که روی اسمارت فون خود ذخیره دارید را مشاهده می‌نمایید و با خاموش کردن گزینه مقابل هر برنامه قادر به غیر فعال کردن نوتیفیکیشن آن خواهید بود.

خاموش کردن اعلان برنامه‌ها از طریق منوی تنظیماتترفند خاموش کردن اعلانات در اندروید 8

در اندروید 8 به سادگی و با استفاده از راه حلی متفاوت می توانید نسبت به غیر فعال کردن نوتیفیکیشن اپلیکیشن‌ها یا فعال کردن اعلان برنامه اقدام نمایید. اگر شما هم کاربر گوشی هوشمند با اندروید 8 هستید کافیست اندکی انگشت خود را روی برنامه مورد نظر فشار دهید، با انجام این کار پنجره کوچکی در کنار برنامه به شما نمایش داده خواهد شد که از طریق آن می‌توانید روی App Info کلیک نمایید و کلیه جزئیات و اطلاعات مربوط به برنامه را مشاهده کرده و و برنامه را به هر شکلی تمایل دارید تنظیم نمایید. برای نمونه غیر فعال و فعال کردن نوتیفیکیشن‌ها و یا می‌ توانید میزان استفاده برنامه از باتری، میزان استفاده از داده‌ها توسط برنامه، کنترل دسترسی‌های برنامه به سایر بخش‌ها و برنامه های گوشی و بسیاری موارد دیگر را تنظیم نمایید.

ترفند خاموش کردن اعلانات در اندروید

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...