Search
Generic filters

محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون با Guided Access

محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون با Guided Access

محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون یکی از قابلیت هایی است که سو استفاده دیگران یا استفاده کودکان از گوشی شما را غیر ممکن می سازد. یکی از این قابلیت ها Guided Access می باشد که با غیر فعال کردن لمس صفحه گوشی به شما کمک می کند بدون نگرانی گوشی خود را در اختیار فرزندان تان بگذارید. در این مقاله با ما همراه باشید تا بیشتر با این قابلیت آشنا شویم.

خطر کودکان برای آیفون و آیپد شما!

امروزه وجود گوشی های هوشمند یک برگ برنده برای والدین به شمار می روند. چراکه به آن ها امکان می دهد در حالی در خانه و در کنار فرزندان خود هستند بسیاری از کارهای اداری روزمره خود را انجام دهند. حال ممکن است اطلاعات مهمی همچون حساب بانکی، شماره کارت بانکی و … در برنامه های نصب شده روی گوشی شما ذخیره باشد و گاهی فرزند شما هنگام بازی با گوشی هوشمندتان شیطنت هایی کرده و کارهایی انجام دهد که به ضرر شما باشد.

برای نمونه برنامه ای را از روی گوشی شما پاک کند، تنظیماتی را تغییر دهد، عکس های شخضی تان را برای رئیس تان ارسال کند و از این دست کارها که به صلاح شما نمی باشد. کمپانی اپل برای جلوگیری از چنین وقایع ناخوشایندی راه حل بسیار ساده ای برای محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون به نام Guided Access در نظر گرفته است که در ادامه با ویژگی های آن و نحوه فعال شدن آن آشنا خواهیم شد.

قابلیت Guided Access

Guided Access یکی از قابلیت های محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون می باشد که با ارائه iOS 6 به آن افزوده شد. با فعال شدن این قابلیت شما به کودکتان اجازه می دهید تا در میان محتوای برنامه ای که باز است برای مثال یک بازی روی گوشی تان به سادگی جا به جا شود اما دیگر محتویات گوشی آیفون با استفاده از رمز شخصتان محافظت گردد. علاوه بر این بخش های دیگر صفحه نمایش گوشی که با برنامه در حال اجرا در ارتباط نیستند نیز به طور کامل از دسترس خارج می شوند.

مهم تر آنکه، برنامه در حال اجرا هنگام فعال شدن Guided Access قادر به بسته شدن نمی باشد. برای نمونه اگر می خواهید کودک تان تنها از برنامه بازی استفاده کند، دسترسی به دیگر اپلیکیشن ها، گالری و مرورگر سافاری بسته خواهد شد.

قابلیت Guided Accessنحوه فعال کردن Guided Access برای محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون

برای فعال کردن این گزینه وارد setting شده سپس به بخش Accessibility بروید و گزینه Guided Access را فعال نمایید سپس تنظیمات زیر را انجام دهید:

 • تنظیمات پسورد: در قسمت Passcode Setting می توانید یک رمز جدید متفاوت از رمز عبور آیفون قرار دهید و دقت داشته باشید رمز را فراموش نمی کنید. همچنین می توانید از حسگر اثر انگشت یا حسگر تشخیص چهره استفاده نمایید.
 • تعیین مدت زمان Guided Access: در بخش Time Limits می توانید مدت زمان محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون را مشخص نمایید. همچنین به شما اجازه می دهد برای زمان پایان زنگ هشدار در نظر بگیرید. علاوه بر این می توانید زمان باقی مانده تا پایان Guided Access را پیش از تمام شدن بشنوید. همچنین می توانید این قابلیت را بدون محدودیت زمان تعریف کرده و به عبارتی تنها استفاده از اپلیکیشن ها را محدود کنید.
 • Accessibility Shortcuts: با فعال کردن این گزینه، با سه بار فشردن پشت سرهم دکمه home، شورت کات های دسترسی راحت نمایش داده خواهد شد. در آیفون 10 به بعد برای استفاده از این بخش باید کمه کنار یا Slid را فشار دهید.

نحوه فعال کردن Guided Accessروش استفاده از Guided Access

پس از فعال سازی و اجرای تنظیمات مورد نظر که در بخش قبل اشاره شد می توانید برنامه مورد نظرتان را اجرا کنید. دقت داشته باشید قابلیت محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون تنها روی یک برنامه عمل می کند و اپ دیگری جرا نمی شود. برای شروع Guided Access دکمه هوم را سه بار پی در پی فشار دهید و در گوشی های جدید که دکمه هوم تغییر کرده از دکمه کناری استفاده نمایید. مواردی که حین فعال بودن Guided Access می توان اسفاده یا غیر فعال کرد عبارتند از :

 • دکمه خاموش و روشن کردن آیفون قابل استفاده است.
 • دکمه کاهش و افزایش صدا کار می کند.
 • چرخش خودکار یا Motion قابل فعال یا غیر فعال شدن است.
 • استفاده از کیبرد یا غیر فعال کردن آن.
 • فعال یا غیر فعال کردن تاچ گوشی.

با استفاده از Guided Access دیگر نگران شیطنت های فرزندتان با آیفون یا آیپدتان نخواهید بود و می توانید با خیالی آسوده با محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون به کارهای تان برسید.

چگونه قابلیت محدود کردن دسترسی کودکان به گوشی آیفون را غیر فعال کنیم؟

در صورتی که هنگام فعال سازی Guided Access محدودیت زمانی انتخاب کرده باشید، به صورت خودکار پس از زمان تعیین شده این قابلیت پایان یافته و پیغامی نمایش داده می شود. در صورتی که زمان خاتمه تعیین نکرده باشید با سه بار فشردن پیاپی دکمه هوم و در گوشی های جدید تر سه بار پیاپی فشردن دکمه کنار و واردکردن رمز مربوط به Guided Access که هنگام فعال سازی تعیین کردید می توانید این قابلیت را غیر فعال کنید.

در صورتی که برای رمز عبور از Touch ID یا Face ID استفاه می کنید روال کار برای خروج مشابه بوده و تنها باید دوبار پیاپی دکمه هوم یا کنار را فشار دهید. با این روش حتی اگر زمان پایان تعیین کرده باشید حین Guided Access و پیش از پایان زمان تعیین شده می توانید این قابلیت را پایان دهید.

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...