Search
Generic filters

نحوه انتقال فایل از آیفون به اندروید و ویندوزفون

نحوه انتقال فایل از آیفون به اندروید و ویندوزفون

در حال حاضر حدود 30 درصد سیستم های هوشمند موبایل در دنیا مجهز به سیستم عامل iOS می باشند. این موضوع نشان دهنده آن است که آیپد، آیفون و آیپاد های شرکت اپل 30 درصد آمار فروش اسمارت فون های دنیا را به خود اختصاص داده اند. محصولات شرکت اپل بسیار با کیفیت می باشند و تجربه لذت بخشی برای کاربر فراهم می کنند اما طراحی خاص سیستم عامل محصولات اپل منجر به ایجاد مشکلات خاصی برای کاربر شده است. یکی از مشکلات انتقال فایل از آیفون به اندروید، ویندوزفون و … می باشد. در این مطلب با روش های انتقال فایل از آیفون به سایر دستگاه های با سیستم عامل متفاوت آشنا خواهید شد.

انتقال فایل از آیفونانتقال فایل از آیفون به آیفون ( iOS به iOS)

انتقال فایل میان دستگاه های iOS به مراتب ساده تر از جا به جایی فایل ها میان دستگاه های iOS با سایر سیستم عامل ها می باشد. واضح است دو دستگاه با سیستم عامل مشابه و با هسته مشترک برای جا به جایی فایل مشکل چندانی نداشته باشند. در حالت کلی بای انتقال فایل میان دو دستگاه iOS دو روش اصلی وجود دارد:

جا به جایی فایل توسط ایردراپ (AirDrop)

یکی از ویژگی های منحصر به فرد سیستم عامل آی او اس قابلیت ایردراپ (AirDrop) می باشد که برای اولین بار در نسخه 7 سیستم عامل iOS ارائه شد. این قابلیت امکان برقراری ارتباط از وای فای دایرکت (WiFi Direct) و بلوتوث، بطور همزمان جهت برقراری ارتباط دو دستگاه و انتقال فایل فراهم می کند. جالب است بدانید ویژگی ایردراپ توسط مک بوک های شرکت اپل نیز پشتیبانی می گردد به این ترتیب امکان انقال فایل از آیفون به مک بوک را نیز خواهید داشت.

انتقال فایل با استفاده از بلوتوث (Bluetooth)

بلوتوث قابلیتی شناخته شده میان کاربران موبایل می باشد. بلوتوث از نخستین قابلیت های ارتباطی بود که امکان انتقال فایل میان دستگاه های مختلف را فراهم نمود. این ویژگی در محصولات شرکت اپل نیز به چشم می خورد، بنابراین اگر قصد انتقال فایل میان دستگاه های iOS دارید، بلوتوث بسیار کاربردی می باشد. به منظور مدیریت بهتر جابه جایی فایل ها از طریق دستگاه های iOS می توانید از اپلیکیشن هایی نظیر FileManaget ،File Hub و … استفاده نمایید. این برنامه ها محیط کاربری ساده ای داشته و پروسه جا به جایی فایل را تسهیل می نماید.

انتقال فایل از آیفون به اندروید و ویندوزفون

در صورتی که قصد جا به جایی فایل میان آیفون و گوشی های اندرویدی و ویندوزفون دارید، دو روش کلی وجود دارد. روش اول از طریق اینترنت امکان پذیر است که منجر مصرف حجم زیادی از بسته اینترنتی شده و با توجه به سرعت اینترنت و حجم فایل های ارسالی زمان جا به جایی اسناد متفاوت خواهد بود.  روش دوم استفاده از قابلیت اشتراک گذاری فایل به صورت بی سیم می باشد. در این روش نیاز به اتصال به اینترنت نمی باشد و دو دستگاه مستقیما با یکدیگر ارتباط دارند. در ادامه هر دو روش را به صورت دقیق تر بررسی می نماییم.

انتقال فایل آیفون به دستگاه های غیر iOS از طریق اینترنت و برنامه های تحت اینترنتسرویس های آنلاین مختلفی امکان جا به جایی و انتقال فایل میان دستگاه های مختلف را فراهم نموده اند. برنامه های واتس آپ و تلگرام دو نمونه سرویس آنلاین واسط برای اشتراک گذاری و انتقال فایل ها می باشند. تنها کافیست برنامه های واتس اپ، تلگرام و سایر برنامه هایی که قابلیت اشتراک گذاری فایل دارند را دانلود کرده و دو دستگاه مبدا و مقصد با هم مرتبط شوند. حال فایل هایی که قصد انتقال آن ها را دارید انتخاب کرده و برای دستگاه مقصد ارسال نمایید.

روش دیگر استفاده از افزونه SendAnywhere مرورگر کروم می باشد که سیستم عامل های iOS، اندروید و ویندوزفون سازگار می باشد. علاوه بر این این افزونه شامل پلتفرم تحت وب بوده و امکان جا به جایی فایل میان دستگاه های دیگر نظیر شرکت بلک بری را نیز فراهم می آورد. لازم به ذکر است برای استفاده از سرویس SendAnywhere، این افزونه باید روی هر دو دستگاه مبدا و مقصد نصب باشد و با پلتفرم تحت وب آن همزمان در دو دستگاه اجرا گردد.

استفاده از سرویس های ذخیره سازی تحت وب برای انتقال فایل

برای انتقال فایل از آیفون به اندروید و ویندوز فون از طریق اینترنت روش های گوناگونی وجود دارد حتی می توانید توسط سرویس ذخیره سازی دراپ باکس (DropBox)، گوگل درایو (Google Drive)، iCloud و … استفاده نمایید. برای ارسال تنها کافیست فایل های مورد نظرتان را در اکانت خود آپلود کرده و در دستگاه مقصد به اکانت خود وصل شده و فایل های موردنظرتان را دانلود نمایید. از آنجایی که در این روش ها میزان زیادی از حجم اینترنت مصرف می شود و با توجه به سرعت اینترنت افراد کمی تمایل به استفاده از این روش دارند و اکثرا از روش دوم استفاده می کنند.

انتقال فایل آیفون از طریق ایجاد مرکز دسترسی بی سیم مستقل

انتقال فایل آیفون از طریق ایجاد مرکز دسترسی بی سیم مستقلدر روش انتقال فایل به صورت بی سیم و بدون نیاز به اینترنت از یک مرکز دسترسی بی سیم مستقل (External WiFi Access Point) استفاده می شود. این قابلیت در اپلیکیشن هایی نظیر شیرایت (SHAREit) و زاپیا (ZAPYA) نیز به چشم می خورد. در این روش دستگاه مبدا و مقصد باید به اینترنت متصل باشند اما این اتصال به معنای استفاده از شبکه اینترنت نمی باشد و برای انتقال فایل ها از اینترنت استفاده نمی شود. در صورتی که از پلفرمی استفاده می نمایید که برنامه شرایت برای آن ارائه نشده است می توانید از نسخه وب آن برای جا به جایی فایل ها استفاده نمایید. در زیر مراحل انتقال فایل از آیفون به اندروید و ویندوزفون و ایجاد یک مرکز دسترسی بی سیم مستقل ارائه شده است:

1.ابتدا برای هر دو دستگاه مبدا و مقصد برنامه SHAREit را نصب نمایید. نسخه ای از برنامه شرایت را نصب نمایید که با سیستم عامل گوشی تان سازگاری دارد.

2.دو دستگاه را به شبکه وای فای ( مرکز دسترسی بیسیم مستقل) متصل نمایید.

3.برنامه شرایت را در دو دستگاه فعال کرده و به یک شبکه وصل نمایید.

4.در دستگاه مبدا گزینه send را لمس کرده و فایل های مورد نظرتان را برای ازسال انتخاب کنید. در صورت نمایش پیغام گزینه OK یا Next را انتخاب کنید.

5.در دستگاه مقصد گزینه Receive را لمس کنید تا دستگاه مقصد به عنوان دریافت کننده برای مبدا شناسایی گردد.

آواتار دستگاه مقصد را درون دستگاه مبدا لمس کرده و به این ترتیب ارسال فایل انجام می گیرد.

انتقال فایل از آیفون توسط وای فای دایرکت یا هات اسپات مستقیم

در دستگاه های هوشمند که دارای قایلیت وای فای دایرکت می باشند برای ارسال فایل نیاز به اصال به اینترنت نمی باشد. در چنین دستگاه هایی مستقیما شبکه هات اسپات ساخته می شود و دو دستگاه با اتصال به آن به اشتراک گذاری فایل ها بدون نیاز به اینترنت می پردازند. این قابلیت در برنامه هایی نظیر شیرایت (SHAREit) یا زاپیا (Zapya) نیز دیده می شود. تفاوت این روش با روش قبل این است که در این روش نیاز به اشتراک به یک شبکه وای فای مشترک نمی باشد و دو دستگاه با ساخت هات اسپات مستقیما با یکدیگر ارتباط دارند.

برای ساخت هات اسپات دستگاه شما باید از قابلیت اتصال وای فای دایرکت (WiFi Direct) پشتیبانی کند. دستگاه هایی اندرویدی با سیستم عامل اندروید 4.0 و بالاتر از این قابلیت پشتیبانی می نمایند. برای دستگاه های ویندوزفون باید دستگاه مجهز به سیستم عامل ویندوز فون 8.1 و بالاتر باشد. دستگاه های آیفونی که از قابلیت ایردراپ پشتیبانی می کنند و دارای سیستم عامل iOS 7 و بالاتر هستند می توانند از قابلیت وای فای دایرکت پشتیبانی کنند. در این روش برای انتقال فایل حتما باید دستگاه اندروید یا ویندوزفون  سازنده شبکه هات اسپات شود و دستگاه آیفون به آن متصل گردد.

مراحل مورد نیاز به منظور انتقال فایل از آیفون به اندروید با استفاده از قابلیت وای فای دایرکت (هات اسپات)

1.ابتدا برای هر دو دستگاه مبدا و مقصد برنامه SHAREit را نصب نمایید.

2.در دستگاه اندروید برنامه شرایت را اجرا و Receive را لمس کنید.

3.در این حالت در صورتی که شبکه وای فای در دسترس نباشد، دستگاه اندروید بطور خودکار اقدام به ساخت شبکه هات اسپات می نماید.

4.در دستگاه iOS به یخش تنظیمات و WiFi بروید و از روشن بودن قابلیت وای فای دستگاه خود مطمئن شوید.

5.بعد اتصال دستگاه iOS به شبکه هات اسپات ایجاد شده، با استفاده از دستگاه اندروید به واسطه برنامه شرایت متصل شوید و برنامه را در آن اجرا کرده و گزینه Send را لمس نمایید.

6. در این مرحله می توانید از طریق دستگاه آیفون فایل هایی که قصد ارسال به اندروید دارید را انتخاب نمایید.

به این ترتیب انتقال فابل از آیفون به اندروید انجام می شود. توجه داشته باشید انتقال فایل از اندروید به آیفون توسط این روش اندکی متفاوت خواهد بود. همچنین همانند مراحل فوق می توانید از طریق قابلیت وای فای دایرکت (هات اسپات) درون ویندوزفون به انتقال فایل از آیفون به ویندوزفون بپردازید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
نیاز به کمک دارین؟