[specs-table] دلایل مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون و روش های رفع آن

دلایل مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون و روش های رفع آن

رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون و رفع پیغام No Service

یکی از رایج ترین مشکلات گوشی های آیفون عدم نمایش آنتن دهی می باشد که موجب گیر کردن گوشی روی Searching شده و پیغام  No Service نمایش داده می شود. بروز این مشکل دلایلی دارد که ممکن است سخت افزاری یا نرم افزاری باشد. در این مطلب به علل بروز این مشکل و رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون می پردازیم. با ما در یوفون همراه باشید.

دلایل پریدن آنتن گوشی آیفون

گاهی امکان دارد در گوشه چپ و بالای صفحه آیفون عبارت Searching مشاهده کنید و به نظر می آید گوشی در حال جستجو برای اتصال به شبکه ارائه دهنده خدمات سیم کارت می باشد در صورتی که چنین نیست و شبکه موبایل هیچگاه پیدا نخواهد شد. البته گاهی ممکن است برای چند دقیقه این حالت پیش آمده و رفع گردد که جای نگرانی نیست اما درصورت طولانی شدن Searching با مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون و گیر کردن آن مواجه شده اید که می تواند به علت موارد زیر باشد:

  • در صورت وارد شدن ضربه شدید به گوشی آیفون، زمین خوردن یا سقوط در آب ممکن است آنتن گوشی آسیب دیده و شکسته باشد. در این حالت علت بروز مشکل سخت افزاری بوده و باید گوشی را تعمیر کرده و آنتن آن را تعوض نمایید.
  • در صورتی که گوشی شما هیچ ضربه فیزیکی ندیده و به صورت ناگهانی این مشکل در گوشی ایجاد شده به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری می باشد که امکان دارد بتوانید آن را در خانه حل کرده و نیاز به تعمیرکار نداشته باشید.

روش های نرم افزاری رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون

در صورت گیر کردن گوشی روی حالت Searching در صورتی که مطمئن هستید ضربه ای به گوشی شما وارد نشده احتمال زیاد مشکل نرم افزاری می باشد بهتر است ایتدا روش هایی که در این بخش بررسی می کنیم را انجام دهید.

روش اول: خاموش و روشن کردن گوشی آیفون

خاموش و روشن کردن گوشی آیفونآسان ترین و اولین راه برای حل این مشکل روش و خاموش کردن گوشی می باشد. زیرا بسیاری از برنامه ها که در پس زمینه گوشی شما باز و مشغول به فعالیت هستند برای به روز نگه داشتن خود به دنبال شبکه های مخابراتی اطراف خود هستند و دائما در حال Search هستند با خاموش کردن گوشی کلیه این برنامه ها را از فعالیت باز داشته و با روشن شدن گوشی آنها مجبور به جستجو شبکه در اطراف خود خواهند بود. گاهی همین کار ساده موجب رفع مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون می شود.

روش دوم: بررسی سالم و فعال بودن سیم کارت و روزرسانی تنظیمات بخش سرویس دهنده (Carrier)

از سالم بودن سیم کارت خود و فعال بودن آن اطمینان حاصل نمایید. زیرا در صورت بروز مشکل در سیم کارت امکان اتصال آن به برجک های مخابراتی وجود نخواهد داشت. هنگام تردد در شهر یا مسیرهای بین شهر ها آنتن گوشی برای سرویس دهی به برجک های مخابراتی متفاوتی متصل می شود و ممکن است این تغییرات مشکلاتی را در آنتن دهی گوشی ایجاد کند که با بروز رسانی اوپراتور شبکه ممکن است مشکل پیش آمده رفع گردد.

برای انجام اینکار ابتدا گوشی خود را به شبکه WiFi متصل کنید تا سرعت بیشتری داشته باشید. برای بروز رسانی شبکه متصل به تلفن همراه وارد بخش Setting شده سپس General را انتخاب کرده و وارد About شوید. به مدت 10 ثانیه صبر کنید. در صورتی که به روز رسانی برای برای شبکه  سرویس دهنده در بخش Carrier وجود داشته باشد پنجره ای به شما نمایش داده می شود که سوال می کند آیا تمایل به بروزرسانی اوپراتور گوشی خود دارید؟ با انتخاب Update یا Ok بروزرسانی شروع می شود. در صورتی که تغییری رخ نداد و پنجره ای مشاهده نشد یعنی تنظمات شبکه مخابرات متصل به گوشی شما به روز است و باید موارد دیگری را بررسی نمایید.

روش سوم: گوشی آیفون را ریستارت نمایید.

در برخی شرایط ریستارت کردن گوشی به رفع مشکل Searching کمک می نماید. پس اگر گوشی شما در این حالت گیر کرد گوشی خود را ریستارت کرده تا دوباره به حالت اول باز گردد. در صورتی که گوشی کاملا گیر کرده و به اصطلاح هنگ کرده و از طریق رفتن به بخش Setting  و سپس General قادر به ریستارت کردن گوشی خود نمی باشید می توانید دکمه هوم و پاور را همزمان نگه داشته تا گوشی ریستارت گردد. در آیفون های جدید که دکمه هوم وجود ندارد با فشردن همزمان دکمه کاهش یا فزایش صدا و دکمه پاور گوشی را ریستارت کنید.

روش چهارم: ریست کردن تنظیمات شبکه

با بروز مشکل گیر کردن گوشی آیفون و نمایش Searching باتری گوشی به سرعت شروع به کم شدن می کند. زیرا در این حالت گوشی آیفون تصور می کند شبکه مخارتی موجود نیست و شروع به جستجو بیش از حد طبیعی برای یافتن برج های مخابراتی می کند تا به آن ها متصل شده و سرویس دریافت نماید. از این رو ریست کردن تنظیمات شبکه موجب ریستور شدن تمام شاختار داده های سلولار شده و آن ها را به تنیمات کارخانه بر می گرداند. دقت داشته باشید با ریست کردن تنظیمات شبه کلیه شبکه های WiFi ذخیره شده روی گوشی شما همراه با رمز عبور از روی گوشی شما حذف خواهند شد.

برای ریست کردن تنظیمات شبکه گوشی آیفون وارد Setting شده سپس به بخش General رفته و گزینه Reset را انتخاب نمایید. سپس گزینه Reset Network Setting را انتخاب نمایید و تنظیمات شبکه را ریست کنید. پس از اجرای مجدد آیفون و ریبوت شدن آن چند ثانیه صبر کنید تا ببینید Searching رفع شده یا نه؟ به احتمال زیاد با این روش مشکل حل می شود اما در صورت رفع نشدن راه حل های دیگر را تست کنید.

روش پنجم: موبایل دیتا گوشی را یکبار خاموش و روشن نمایید.

موبایل دیتا گوشی را یکبار خاموش و روشن نمایید.پس از اینکه مطمئن شدید محدوده ای که در آن هستید، سیم کارت شما آنتن دارد ، وارد بخش Setting گوشی آیفون شده و گزینه Cellular یا Mobile Data را انتخاب کنید. حال این قابلیت را یکبار غیر فعال و مجددا فعال نمایید. کمی صبر کنید تا وضعیت آنتن دهی سیم کارت مشخص شود. در صورتی که پس از 1 دقیقه همچنان Searching را مشاهده کردید راه حل دیگری را بررسی کنید.

روش ششم: سیم کارت را خارج کرده و مجدا در محل خود قرار دهید.

سیم کارت را از محل خود خارج نمایید و خشاب آن را بررسی کنید در صورت خرابی خشاب خطای No SIM مشاهده خواهید نمود. سپس سیم کارت را در محل خود قرار دهید. برای خارج کردن سیم کارت ابتدا گوشی را خاموش کده و سوزن کوچکی در مجرای لبه قاب فرو کنید سپس به سمت داخل فشار دهید و متعلقات سیم کارت را خارج نمایید. حال سیم کارت را در جای خود قرار داده و خشاب گوشی را جا بزنید و گوشی آیفون را روشن کنید. احتمال رفع پریدن آنتن گوشی آیفون وجود دارد.

روش هفتم: بروزرسانی سیستم عامل iOSبروزرسانی سیستم عامل iOS

گاهی باگ های موجود در سیستم عامل iOS موجب بروز چنین مشلی می شود که با آپدیت آن امکان رفع مشل Searching در گوشی آیفون وجود دارد. برای بروز رسانی ابتدا بررسی گنید گوشی به یک وای فای پر سرعت متصل باشد و گوشی حداقل 80 درصد شارژ باتری داشته باشد. سپس به بخش Setting رفته و General را انتخاب نمایند و سپس گزینه Software Update را انتخاب کرده و جدید ترین برروز رسانی منتشر شده برای iOS را نصب نمایید.

در صورتی که مشکل پریدن آنتن گوشی آیفون حل نشد چه کنیم؟

در صورتی که با انجام راه حل های بالا مشکل Searching به قوت خود باقی ماند و برطرف نشد به احتمال زیاد مشکل نرم افزاری نبوده و به علت بروز مشکل در سخت افزار دستگاه می باشد. در 80 درصد موارد مشکل به علت اختلال در عملکرد قطعات روی برد گوشی می باشد. همچنین ممکن است سیم های آنتن یا برخی قطعات دیگر مانند آی سی بیس باند و تغذیه بیس باند گوشی دچار مشکل شده باشند که با تعمیر و یا تعویض این قطعات مشکل رفع می گردد.

در صورت بروز مشکل گیر کردن آنتن در حالت Searching می توانید از کارشناسان و تعمیرکاران خبره یوفون یاری بخواهید و از رفع مشکل گوشی آیفون خود با بهترین کیفیت و قیمت مطمئن باشید.

 

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Open chat
نیاز به کمک دارین؟