Search
Generic filters

یافتن شماره سریال دستگاه های اپل

یافتن شماره سریال دستگاه های اپل

شماره سریال از تعدادی عدد و حروف کنار یک دیگر تشکیل شده و عددی منحصر به فرد می باشد. شرکت ها نظیر کمپانی اپل بر روی دستگاه های خود سریال نامبر درج می نمایند. این عدد تضمین کننده صحت دستگاه می باشد و حتی برای اطمینان از بیمه دستگاه، تعمیرات، استفاده از گارانتی دستگاه و … به این عدد نیاز دارید. در این مطلب قصد داریم نحوه یافتن شماره سریال محصولات اپل نظیر آیفون، آیپد، اپل واچ، اپل TV و …. را بررسی نماییم.

شماره سریال محصولات اپل در چه مکان هایی درج می شوند؟

ابتدا به بررسی روش های ساده تر برای یافتن شماره سریال دستگاه های شرکت اپل می پردازیم و بعد به سراغ روش های پیچیده تر خواهیم رفت. روش هایی که در این بخش بررسی می شوند نیازمند Apple ID مرتبط می باشند. همچنین در صورتی که به گوشی به صورت فیزیکی دسترسی ندارید کارایی دارند.

  • وب سایت Apple ID

از طریق وب سایت Apple ID قادر به مشاهده، سریال نامبر در دستگاه خود خواهید بود. با این روش قادر به مشاهده بسیاری از دستگاه های شرکت اپل خواهید بود اما برای لوازم های جانبی نظیر ایرپاد کارایی ندارد. با استفاده از کامپیوتر می توانید وارد سایت اپل آیدی شده و با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد سیستم شوید. بعد از وارد شدن به حساب خود، به بخش دستگاه ها رفته و لیست دستگاه های اپلی که دارید را مشاهده نمایید. برای مشاهده و یافتن سریال نامبر، دستگاه مورد نظرتان را انتخاب کنید.

  • وب سایت Apple IDیافتن شماره سریال با استفاده از تنظیمات Apple ID

با استفاده از بخش تنظیمات آیفون، مک، آیپد، آیپاد می توانید سریال نامبر دستگاه خود را بیابید. لازم به ذکر است این روش برای وسایل جانبی نظیر ایرپاد کارایی ندارد. وارد بخش setting شده و نام خود را در بالای صفحه را انتخاب نمایید به این ترتیب تنظیمات Apple ID برای شما نمایان می گردد. برای مشاهده سریال نامبر دستگاه مورد نظر، آن را انتخاب نمایید.

برای یافتن شماره سریال دستگاه مک وارد بخش System Preference شوید و اپل آیدی را انتخاب نماید. کلیه دستگاه های متصل به Apple ID را در نوار کنار می توانید ببینید. با کلیک روی دستگاه مورد نظر می توانید جزئیات بیشتر همچون سریال را مشاهده نمایید.

  • یافتن شماره سریال با استفاده از تنظیمات Apple IDیافتن سریال نامبر از طریق جعبه دستگاه

در صورتی که دستگاه خود را تازه خریداری کرده اید یا جعبه دستگاه قدیمی خود را همچنان در اختیار دارید، در قسمت درج بارکد قادر به یافتن شماره سریال دستگاه خواهید بود. دقت نمایید این عدد را با UPS اشتباه نگیرید.

در صورتی که با استفاده از روش های ذکر شده در این بخش نتوانستید سریال نامبر دستگاه خود را بیابید، نا امید نشوید. در بخش با ما همراه باشید تا روش های دیگر یافتن این عدد را یاد بگیرید.

یافتن شماره سریال محصولات اپل

یافتن شماره سریال محصولات اپلبا در دست داشتن دستگاه اپل خود ابتدا وارد بخش تنظیمات شده، به بخش General بروید و گزینه About را انتخاب نمایید. در این بخش این عدد منحصر به فرد در کنار سایر مشخصات دستگاه قابل رویت می باشد. اگر بنا به دلایلی قادر به باز کردن بخش تنظیمات دستگاه خود نمی باشید، با اتصال دستگاه به کامپیوتر می توانید این عدد منحصر به فرد را مشاهده کنید. برای اتصال دستگاه به کامپیوتر از کابل لایتینگ به USB استفاده کنید. این برقراری ارتباط باید از طریق iTunes صورت گیرد.

برنامه آیتونز یا Finder را باز کرده و دستگاه مورد نظرتان را انتخاب نماید به این ترتیب اطلاعات مربوطه به شما نمایش داده خواهد شد. در برگه Summery شماره سریال درج شده است. در برنامه Finder برای دیدن این عدد کافیست متن خاکستری رنگ قرار گرفته در پایین دستگاه را انتخاب نمایید.

در صورت روشن نشدن آیفون، آیپاد، آیپد، ممکن است بتوانید سریال درج شده روی دستگاه را ببینید. برای این امر قسمت پایین پشت دستگاه را بررسی نمایید. همچنین می توانید با بررسی خشاب سیم کارت به این عدد دسترسی یابید. در گوشی های آیفون ممکن است قادر به مشاهده IMEI باشید اما یافتن شماره سریال به این روش امکان پذیر نباشد. IMEI نیز عددی منحصر به فرد بوده و بجای سریال نامبر جهت شناسایی دستگاه کاربرد دارد.

نحوه یافتن سریال نامبر دستگاه های مک بوک، آی مک و مک پرو

در صورت روشن بودن دستگاه مک کافیست، نماد اپل در گوشه چپ بالا را انتخاب کرده  گزینه About This Mac را کلیک کنید. در پنجره باز شده قادر به دیدن اطلاعات مهمی همچون سریال نامبر و … خواهید بود.

در صورت روشن نشدن دستگاه مک، در قسمت پایین دستگاه می توانید این عدد را بیابید. در صورت نیافتن شماره به بخش های دیگر بدنه دستگاه نگاهی بیاندازید. برای نمونه در مدل های قدیمی مک پرو این عدد در پنل پشتی و زیر پورت ویدئویی قابل رویت می باشد.

نحوه یافتن سریال نامبر دستگاه های مک بوک، آی مک و مک پرونحوه پیدا کردن شماره سریال Apple watch

اپل واچ یکی از محبوب ترین محصولات اپل در میان طرفداران این برند می باشد. اگر قصد یافتن شماره سریال اپل واچ را دارید کافیست به بخش تنظیمات رفته و از بخش General گزینه About را انتخاب کرده و سریال نامبر را مشاهده نمایید. در غیر اینصورت می توانید از طریق دستگاه آیفون متصل به Apple watch این عدد را پیدا کنید. در گوشی آیفون وارد برنامه Apple watch شده و My Watch را انتخاب کنید. به این ترتیب قادر خواهید بود در سریع ترین زمان این عدد را مشاهده کنید.

در صورت غیر فعال بودن اپل واچ و عدم دسترسی به گوشی آیفون، باید در بدنه ساعت هوشمند خود سریال نامبر دستگاه را پیدا کنید. اطراف ساعت،حاشیه های حسگر دستگاه و موقعیت درونی شکاف دستگاه را برای یافتن شماره سریال جستجو کنید.

نحوه پیدا کردن شماره سریال Apple watchنحوه یافتن شماره سریال ایرپاد و ایرپاد پرو

در صورت برقراری ارتباط دستگاه با گوشی آیفون، ساده ترین روش یافتن سریال نامبر ایرپاد استفاده از بخش تنظیمات گوشی آیفون می باشد. زمانی که درب قاب ایرپاد باز است به بخش تنظیمات، General رفته و گزینه About را انتخاب نمایید. در ادامه ایرپاد خود را یافته و سریال نامبر را بیابید.

همانند مدل های دیگر در صورت عدم ارتباط میان ایرپاد و آیفون، باید عدد درج شده در قاب دستگاه را بیابید. این عدد در پخش پایین ایرپاد به صورت بسیار ریز درج شده است.

نحوه یافتن شماره سریال ایرپاد و ایرپاد پرومشاهده سریال نامبر اپل TV

از طریق صفحه اصلی اپل تی وی قادر به یافتن شماره سریال دستگاه خود خواهید بود. وارد بخش تنظیمات اپل TV شده، به قسمت General رفته و گزینه About را انتخاب کنید. در صورتی که از این روش قادر به یافتن شماره سریال دستگاه نمی باشید می توانید این عدد را از طریق برنامه هوم در یکی از دستگاه های اپل مشاهده نمایید. برنامه Home را می توانید در آیفون، آیپد، آیپاد تاچ و مک باز نمایید. سپس روی Apple TV ضربه زده و نگه دارید، حال به سمت پایین رفته در این بخش جزئیات زیادی از سریال نامبر قابل دیدن می باشد.

یافتن شماره سریال اپل هوم پاد

در صورت اتصال اپل هوم به شبکه اپل هوم، برنامه هوم در مک، آیفون، آیپد یا آیپاد تاچ را باز کنید. روی HomePod ضربه زده و نگه دارید، با رفتن به سمت پایین سریال نامبر را بیابید. همچنین این عدد روی پایین بدنه دستگاه درج شده است.

یافتن شماره سریال اپل هوم پاد

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
  • Image
  • Price
  • Add to cart
  • Attributes
  • Custom fields
  • Additional information
مقایسه
Open chat
نیاز به کمک دارین؟