Search
Generic filters

انتقال مالکیت گوشی بعد از رجیستری

انتقال مالکیت گوشی‌ بعد از رجیستری

براساس طرح رجیستری گوشی‌های هوشمند، افرادی که قصد دارند شماره خود را تغییر دهند یا گوشی خود را به شخص دیگری بفروشند باید برای تغییر مالکیت در سامانه همتا اقدام نمایند در غیر اینصورت تنها 30 روز قادر به استفاده از دستگاه با سیم کارت جدید خواهند بود. برای آنکه مالکی که قصد تغییر شماره خود را دارد یا قصد فروش گوشی دارد بتواند از گوشی استفاده کند باید ابتدا از طریق”تغییر مالکیت” فرایند انتقال را طی کند. بنابراین در ادامه این مقاله روش‌های انتقال مالکیت گوشی‌ بعد از رجیستری را مفصل شرح می‌دهیم.

قوانین جدید طرح رجیستری موبایل

بر اساس قوانین جدید طرح رجیستری، خریداران گوشی باید در اولین فرصت برای فعال‌سازی گوشی خریداری شده و ثبت مالکیت آن اقدام نمایند. فعال‌سازی به این معناست که بین گوشی و سیم کارت خریدار ارتباط برقرار شود و به این ترتیب باید مالکیت دستگاه از طریق سامانه همتا ثبت شود.

اما در صورتی‌که گوشی جدید خریداری شده باشد و فعال‌سازی هم شده باشد و مالک قصد فروش گوشی به شخص دیگری را داشته باشد، باید برای انتقال مالکیت گوشی بعد از رجسیری در سامانه همتا اقدام نماید. به این معنا که باید مالکیت گوشی از سیم کارتی که به نام مالک گوشی است خارج شده و به شماره خریدار تغییر کند. در غیر اینصورت گوشی بعد از 30 روز غیرفعال شده و مالک جدید قادر به استفاده از آن نخواهد بود.

روش‌های انتقال مالکیت گوشی‌ بعد از رجیستری

با استفاده از دو روش که در ادامه بطور کامل شرح خواهیم داد می‌توانید برای انتقال ماکیت گوشی رجیستر شده اقدام نمایید.

1. از طریق سامانه همتا

برای انتقال مالکیت گوشی بعد از رجیستری ابتدا باید در سامانه همتا ثبت‌نام کنید. برای ثبت‌نام باید شماره تلفن، نام ونام خانوادگی، کد ملی و سایر مشخصات خواسته شده را در سامانه ثبت‌نام کنید. سپس یک پنل کاربری در ختیارتان قرار داده می‌شود وارد پنل شوید:

 • در وسط صفحه شماره ملی شما نمایش داده می‌شود و در زیر آن لیست گوشی‌هایی که با مشخصات شما رجیستری شده است، نمایش داده می‌شود.
 • برای انتقال مالکیت گوشی مود نظرتان را از لیست انتخاب کنید.
 • گزینه “انتقال مالکیت/فروش” را کلیک کنید.
 • از شما شماره موبایل خریدار درخواست می‌شود، که باید شماره مورد نظر را وارد نمایید. توجه داشته باشید این شماره باید دقیقا همان شماره‌ای باشد که خریدار قصد دارد در گوشی قرار دهد و یا شماره جدید شما باشد که می‌خواهید با شماره قبلی خود جایگزین نمایید.
 • یک کد فعال‌سازی برای شماره‌ای که وارد کرده‌اید ارسال می‌شود.
 • با وارد کردن سیم کارت در گوشی و ارائه کد فعال‌سازی می‌توانید فرایند انتقال مالکیت گوشی بعد از رجیستری را در سامانه همتا تکمیل کنید.

سایت سامانه همتا2. از طریق کد دستوری USSD

روش دیگر برای انتقال مالکیت گوشی‌ بعد از رجیستری در سامانه همتا استفاده از کد دستوری USSD می‌باشد. این روش اندکی از سامانه همتا ساده‌تر بوده و دردسر کمتری دارد. برای استفاده از این روش کافیست مراحل زیر را به ترتیب دنبال کنید:

مرحله اول:

ابتدا کد دستوری #7777* را در گوشی شماره‌گیری نمایید.

از طریق کد دستوری USSD

مرحله دوم:

عدد مربوط به گزینه “انتقال مالکیت” را ارسال نمایید.

مرحله سوم:

در این مرحله پیامی حاوی شناسه IMEI گوشی‌های همراه تحت مالکیت سیم کارت شما، نمایش داده می‌شود. باید عدد مربوط به شناسه IMEI گوشی که قصد انتقال مالکیت آن را دارید، وارد کرده و ارسال نمایید. بنابراین در این مرحله دقت لازم را بکار گیرید تا شناسه اشتباه وارد نکنید. لازم به ذکر است اگر هیچ شناسه IMEI برای شما نمایش داده نشد، باید عدد مربوط به گزینه “افزودن دستگاه” را وارد کنید تا IMEI گوشی همراهتان به کارتابل شما در سامانه همتا افزوده شود. بعد از انجام این کار باید مجددا فرایند انتقال مالکیت گوشی‌ بعد از رجیستری را از ابتدا انجام دهید. یعنی به مرحله 1 بروید و مراحل را طی کنید.

نکته: برای دریافت شناسه IMEI گوشی موبایل‌تان تنها کافیست کد دستوری #6#* را از طریق گوشی شماره‌گیری نمایید.

مرحله چهارم:

دراین مرحله باید شماره سیم کارت خریدار گوشی را به دقت وارد نمایید.

مراحل USSD

مرحله پنجم:

در این مرحله پیامی شامل شناسه IMEI گوشی که قصد انتقال مالکیت آن را دارید و شماره سیم کارت خریدار، نمایش داده می‌شود. در صورتی که اطلاعات وارد شده صحیح بوده و مورد تاییدتان است، عدد مربوط به گزینه تایید (عدد1) را وارد کرده و ارسال نمایید.

مرحله ششم:

در پایان پیامی که تایید کننده انتقال موفقیت آمیز بودن انتقال مالکیت گوشی بعد از رجیستری است نمایان شده و پیغامی حاوی کد فعال‌سازی از سوی سامانه همتا برای شماره سیم کارت خریدار ارسال می‌گردد که خریدار باید از آن برای فعال‌سازی گوشی خود استفاده نماید.

مراحل انتقال مالکیت با استفاده از USSD

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...