Search
Generic filters

فعال سازی USB Debugging در اندروید

فعال سازی USB Debugging در اندروید

USB Debugging یکی از قابلیت‌های گوشی‌های اندرویدی می‌باشد که برای اتصال گوشی به کامپیوتر و تبادل اطلاعات بین گوشی و کامپیوتر  در موارد خاص و ایجاد برخی از تنظیمات کاربرد دارد. در اکثر مواقع می‌توان تنها با استفاده از یک کابل USB انتقال و تبادل اطلاعات انجام داد اما در مواردی که بخواهید برنامه‌های خاصی در گوشی خود نصب کنید، تنظیمات مهمی در گوشی اعمال کنید ویا در اتصال گوشی به کامپیوتر مشکلی رخ داده باشد، فعال سازی USB Debugging ضرورت می‌یابد و یکی از بهترین راهکارها می‌باشد. در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا با فعال کردن این قابلیت آشنا شوید.

USB Debugging چیست؟

اشکال زدایی USB یا USB Debugging یک حالت توسعه دهنده در گوشی‌های هوشمند با سیستم عامل اندروید می‌باشد و اجازه انتقال برنامه‌های تازه برنامه‌ریزی شده از طریق کابل USB به دستگاه تست را صادر می‌کند. اولین عملکرد این حالت تسهیل اتصال بین دستگاه اندرویدی و یک کامپیوتر با استفاده از کیت توسعه نرم افزار (Android SDK) می‌باشد. برخی از رایج‌ترین کاربردهای USB Debugging عبارتند از:

 • کپی اطلاعات بین اسمارت فون و کامپیوتر
 • نصب برنامه روی گوشی هوشمند بدون اعلان و خواندن لاگ داده‌ها
 • اتصال گوشی به کامپیوتر در مواردی که اتصال در حالت عادی امکان‌پذیر نمی‌باشد.

اما دقت داشته باشید برای فعال سازی USB Debugging ابتدا باید به حالت Developer بروید. زیرا اشکال‌زدایی USB در حالت پیش فرض برای اندرویدهای 4.2 و بالاتر مخفی می‌باشد و برای فعال کردن آن باید یکسری مراحل اولیه انجام شود.

رفتن به حالت Developer در اندروید

همانطور که اشاره کردیم برای فعال سازی USB Debugging در اندروید باید ابتدا به حالت Developer رفت، اما این حالت به صورت پیش فرض در تنظیمات منوی گوشی وجود ندارد و برای فعال‌سازی آن باید مراحل زیر پیموده شود:

1.به قسمت تنظیمات گوشی رفته و گزینه About phone را انتخاب نمایید. دقت داشته باشید این گزینه عموما در انتهای منو جای دارد و در رابط کاربری‌های مختلف ممکن است عناوینی نظیر “About” ،”Status” یا “درباره تلفن” داشه باشد.

2. سپس گزینه “Build Number” یا “شماره ساخت” را انتخاب و چندین بار به صورت متوالی و پشت سرهم آن را لمس کنید. دقت داشته باشید این گزینه در برخی از اسمارت فون‌ها با واسط کاربری متفاوت ممکن است در زیر پوشه‌هایی همچون “Software Information” یا پوشه “More” قرار داشته باشد.

3.روی گزینه “Build Number” تا زمانی ضربه بزنید تا گزینه You are now a Developer ظاهر شود. سپس به منوی تنظیمات گوشی بازگردید و در انتهای منو گزینه “Developer options” را انتخاب نمایید.

رفتن به حالت Developer در اندرویداکنون با انجام سه مرحله فوق وارد تنظیمات Developer شده‌اید. در این بخش تنظیمات مخفی گنجانده شده است و مختص به افرادی است که آشنایی کافی با تنظیمات پیشرفته گوشی‌های هوشمند اندرویدی دارند. همچنین در این بخش گزینه‌هایی برای تست گوشی گنجانده شده است که با استفاده از آن‌ها می‌توان بخش‌های مختلف گوشی را آزمایش کرد.

نکته! دقت داشته باشید در اندروید 2.3 تا 4.1 نیازی به فعال‌سازی Developer نیست و این گزینه در تنظیمات گوشی وجود داشته و قابل مشاهده است. اما برای اندروید 4.2 و بالاتر گزینه Developer Options مخفی بوده و باید مطابق مراحل فوق ابتدا فعال شده و سپس USB Debugging انجام گردد.

فعال سازی USB Debugging

اکنون نوبت به فعال کردن USB Debugging می‌رسد که در ورژن اندرویدهای مختلف، کمی تفاوت دارد. که در ادامه به شرح آن می‌پردازیم:

فعال کردن USB اشکال‌زدایی در اندروید جینجر برد (2.3 تا 2.3.7)

برای فعال کردن USB Debugging در اندروید ج2.3 تا 2.3.7 مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد بخش Settings شوید.
 2. گزینه برنامه‌ها (Applications) را انتخاب کنید.
 3. گزینه Development را انتخاب نمایید.
 4. در انتها گزینه USB Debugging یا Android Debugging را فعال کنید.

فعال سازی USB Debugging در اندروید 4 تا 4.1.2

برای فعال‌سازی اشکال‌زدایی USB در اندروید 4 و 4.1 مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. وارد بخش Settings شوید.
 2. گزینه Developer Options را انتخاب نمایید.
 3. در قسمت بالای صفحه باز شده، دکمه مربوطه را روشن کنید.
 4. در پایان گزینه USB Debugging / Android Debugging را فعال کرده و OK کنید.

فعال‌سازی USB Debugging در اندروید 4.2 تا 4.4.2 و بالاتر

برای فعال کردن USB Debugging ابتدا باید مراحل فعال‌سازی Developer را انجام دهید. سپس با نمایان شدن گزینه Developer options در منوی تنظیمات گوشی در بخش Debugging گزینه USB Debugging را فعال کرده و سپس گزینه OK را از منوی ظاهر شده انتخاب کنید.

فعال‌سازی USB Debugging در اندروید 4.2 تا 4.4.2 و بالاترغیر فعال کردن گزینه USB Debugging

پس از نجام مراحل فعال سازی USB Debugging در اندروید، تنها کافیست به مراحله‌ای که برای فعال کردن USB Debugging در اندرویدهای مختلف پیموده‌اید، بروید و دکمه گزینه USB Debugging را غیرفعال کرده یا تیک آن را خاموش کنید.

 

 

دیدگاه‌ها 0

*
*

Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • Price
 • Add to cart
 • Attributes
 • Custom fields
 • Additional information
مقایسه
Open chat
اگر سوال دارید در خدمتم...